Dupla résszel debütál október 13-án a Tündérkert című történelmi kalandfilmsorozat a Duna TV-n. A Móricz Zsigmond Erdély-trilógiájának első, Tündérkert című kötete alapján készült 8 részes sorozat további epizódjait péntek esténként láthatják majd a nézők.
A Nemzeti Filmintézet támogatásával, a MEGAFILM Service és az MTVA koprodukciójában készült fordulatos sorozatban a történelem ismert személyiségei – többek között a vakmerő, fiatal fejedelem, Báthory Gábor, a harcedzett Bethlen Gábor, valamint a a véres grófnő néven ismert Báthory Erzsébet – elevenednek meg. Egy olyan korszakba pillanthatunk be, amelyben elég volt egy pillanat, hogy a barátból ellenség váljon, amikor mindenki csak magában bízhatott, és néha már magában sem.
Az október 13-án 21 órakor debütáló első két részt követően másnap, október 14-én 16:30-kor a sorozat kulisszatitkaiba is betekintést nyerhet a közönség a Hogy készült a Tündérkert? című werkfilmből. Kiderül például, hogy milyen instrukciókat adott a rendező és hogyan oldották meg a kaszkadőrök a legveszélyesebb feladatokat. Emellett bepillantást nyerhetünk abba is, hogyan készültek az élethű maszkok és sebek, és mit csináltak a színészek két felvétel között a mintegy 100 napos forgatás alatt.
Báthory Gábor szerepét Katona Péter Dániel, Bethlen Gábort Bokor Barna játssza. A Tündérkert női karaktereit mások mellett Szamosi Zsófia, Szőke Abigél, Dobos Evelin, Gáspár Kata, Balsai Móni, Parti Nóra és Éder Enikő alakítják, mellettük főbb szerepekben többek között Kálloy Molnár Péter, Rajkai Zoltán, Pataki Ferenc, Lukács Dániel, Pál D. Attila, Dimény Levente, Henn János és Németh B. Kristóf látható.
A Madarász Isti rendezte Tündérkert sodró lendületű főcímdalát ifj. Balogh Ferenc szerezte, producerei Helmeczy Dorottya és Kálomista Gábor voltak. A sorozat vezető író Bereményi Géza és Tasnádi István, a forgatókönyvek végleges verziójának írója Horváth András Dezső volt.
A képi világért Garai Gábor operatőr felelt, a vágó Rumbold László, a látványtervező Pintér Réka, a jelmeztervező Zelenka Nóra, a gyártásvezető Endrődy Balázs volt, a sorozat történelmi hűségét pedig Oborni Teréz történésznek köszönhetjük.