Először adott interjút Vidnyánszky Attila a Nemzeti Színházban történt baleset óta, amelyben többek között elmondta, hogy a félresikerült mozdulatsort a két színész már százszor megcsinálta, de ezzel együtt minimalizálni kell a kockázatot, ezért az egész repertoárjukat átnézik.
A színházigazgató a Magyar Nemzet megkeresésére megerősítette, hogy saját, belső vizsgálat is indult a Nemzetiben, és a bizottságot igyekeztek úgy összeállítani, hogy mindenféle területről legyenek benne szakemberek, elsősorban a színházi műszakok képviselői. „A héten felrakjuk a díszletet, már csak azért is, mivel egy rendőrségi vizsgálat is elkezdődött, aminek én személy szerint nagyon örülök” – tette hozzá.
A november 10-i Rómeó és Júlia előadáson két színész, Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó sérült meg, akiket Csák János miniszterrel együtt meglátogatott a kórházban. „A körülményekhez képest jól vannak, és a főorvos is biztatóan nyilatkozott az állapotukról. Tudomásunk szerint a héten hazaengedik a két művészt, és otthon folytatódhat a felépülésük. A testi gyógyulás mellett persze nagyon fontos, hogy a lelkükkel foglalkozzunk, és hogy azt érezzék, a társulat egy emberként áll mögöttük.” Ennek érdekében több pszichológussal is felvették már a kapcsolatot, akik a társulat minden tagját segíteni fogják.
Vidnyánszky arról is beszélt, hogy elkezdtek gondolkodni egy felelősségvállalási nyilatkozat bevezetésén, amelyet több színházban már alkalmaznak. A baleset miatt átgondolják az egész repertoárt, tehát nem csak a Rómeó és Júlia előadásuk esetleg problémás részein próbálnak majd javítani.
„Hangsúlyoznám, hogy ezek a színészek a most félresikerült mozdulatsort már százszor megcsinálták, több tucat sikeres előadáson. Ezzel együtt minimalizálni kell a kockázatot, és ezért az egész repertoárunkat átnézzük. Miközben persze tudom, hogy bizonyos dolgok kivédhetetlenek: egy olyan süllyedő-emelő rendszerben, ahol ötméteres szintkülönbség is van, mint amit a mi színpadtechnikánk is tud, ahol majd hetven önálló süllyedő elem van, ott mindegyikre korlátot tenni nem lehet. A színház veszélyes üzem, és százszázalékosan nehéz kizárni az ilyen eseteket” – fogalmazott az igazgató.
Vidnyánszky az interjúban arra is kitért, hogy sokan kihasználják most ezt a helyzetet, és „nemtelen támadást” indítottak a színház és a személye ellen. „Azt gondolom, hogy a szokásos viszálykodásnak most nincs itt az ideje.” Azt viszont meghatónak tartja, hogy „komoly, saját szakterületükön belül elvitathatatlanul meghatározó személyiségek, művészek, igazgatók” jelezték neki támogatásukat.
A Magyar Nemzet interjúja teljes terjedelmében ide kattintva olvasható.