Friedrich Schiller örökérvényű drámáját, az Ármány és szerelmet újszerű, univerzális üzeneteket hordozó formában mutatják be a Vígszínházban március 9-én.
David Doiasvili egyedülálló rendezői formanyelvére a felfokozott szenvedélyesség és az erőteljes vizualitás jellemző, amelyek révén olyan színpadi világban merülhet el a néző, amelyben az álmok látomásszerűsége keveredik a cselekmény sodró erejű lendületével.
Az előadásban látható színészi játék expresszivitása, a színpadi látványvilág és a kifinomult zenei szövet egészen különleges, összművészeti élményt ígér a nézők számára. Az Ármány és szerelemben Medveczky Balázs, Márkus Luca, Hegedűs D. Géza, Nagy-Kálózy Eszter, Horváth Szabolcs, Rudolf Péter, Hegyi Barbara és Hirtling István látható.
Ferdinand (Medveczky Balázs) és Luise (Márkus Luca) szerelmesek. De szüleik származása, a rangkülönbségek, a hatalmasok ügyeskedése, valójában minden külső körülmény ellenük dolgozik. Néha kegyetlenül és tevékenyen, máskor csak lassan, bizalmukat és reményeiket apránként emésztve fel. Ferdinand miniszter apja (Hegedűs D. Géza) titkárával (Horváth Szabolcs) együtt mindent elkövet, hogy ez a szerelem véget érjen, mert akkor Ferdinandot hozzá lehetne adni Lady Milfordhoz (Nagy-Kálózy Eszter). Luise szülei, a muzsikus Miller (Rudolf Péter) és felesége (Hegyi Barbara) megpróbálnak cselekedni, de inkább sodródnak a hatalmasabbak kénye-kedve szerint.
Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem. A lüktető, költői nyelvezetű szöveg sodrásában magasból mélybe, együttérzésből megvetésbe, reményből kétségbeesésbe, majd vissza – így sodor magával minket a fordulatokkal teli történet.
„Olyan világban élünk, ahol felbolydult minden, korábban egyértelmű fogalmaink összezavarodtak. Háborúk és kataklizmák vesznek körül minket, mi pedig úgy éljük az életünket, mintha nem tudnánk, nem akarnánk minderről tudomást venni. Szerelmek és intrikák, ármánykodás és szenvedély – de tudjuk-e még, hol a határ a képzeletünk és a valóság között? Gyakran szerelemnek hisszük az ármányt, és ármánynak a szerelmet – de ki tudunk-e törni az ördögi körből?” – emeli ki az előadás rendezője, David Doiasvili.
A szerelem és az ármány végzetes összefonódása, amely végül két szerelmes szív tragédiájához vezet, a múltban gyökerezik, de a máról és a mához is szól. A legnagyobb kérdés, hogy egy társadalom, egy politikai rendszer szövevényes viszonyai közepette a szerelem legyőzheti-e az ármányt, vagy menthetetlenül pusztulásra van ítélve?
További információ ide kattintva.