Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó 2023. november 10-én szenvedett balesetet a Nemzeti Színház Rómeó és Júlia előadása közben. A két színész távozott a színházból, és azt állítják, munkaadójuk nem kárpótolta őket megfelelően. A teátrum főigazgatója, Vidnyánszky Attila az Egyenes beszéd vendége volt.
„Ha havi lebontásban nézzük, nagyon tisztességesen kapnak. Nem nélkülöznek. Ahol tudtunk, segítettünk, már amennyire engedték” – fogalmazott Vidnyánszky Attila az ATV Egyenes beszéd című műsorában.
A színészek „nem reagálták le” azt a 2,4 milliós összeget, amit a biztosító ajánlott, helyette megfogalmaztak „egy nagyon jelentős, fejenként 7,6 millió kártérítési összeget” – fejtette ki Vidnyánszky, majd így folytatta: amikor ehhez számlákat és szerződéseket kértek tőlük, Szász Júlia nem válaszolt, Horváth Lajos Ottó pedig csak egy kis összegű számlát küldött a színháznak. Vidnyánszky Attila szerint Horváth Lajos Ottó eddig 6 millió 300 ezer forintot kapott munkáltatójától, a 2,4 milliós biztosítási ajánlattal ő sem élt.
Vidnyánszky azt is elmondta, hogy az említett 7,6 millió kártérítési előleg volna, „erre jön rá a sérelemdíj”. „Ott is felajánlottunk összeget Julinak, figyelembevéve, hogy hasonló sérüléseknél mennyit szoktak felajánlani, magasabb összeget ajánlottunk és arra sem jött reakció” – mondta el a főigazgató.
„Juli engem tett helyre, ahelyett, hogy Udvaros Dorottya interjúja után azt mondta volna, hogy „de, igen, kaptunk pénzt”” – tette hozzá a direktor, aki azt is elmagyarázta, hogy azért kapnak kevés táppénzt az emlegetett színészek, mert „figyelmeztetésünk ellenére” ekhóznak.
Úgy látja, a két színész esete különböző, ugyanis Horváth Lajos Ottó esetében felmerül a felelősség kérdése.
„Juli ilyen értelemben tiszta, így ha normális volna a kommunikáció, nagyon hamar túllendülnénk és tudnánk fizetni. Horváth Lajos Ottóval van egy vitánk. ” „Nem oda lépett, ahova 33-szor és ugyanennyi próba alkalmával, és ahol a kollégái is cikázgatnak le-föl, hanem egy másik irányba indult el, és leesett”.
„Állandóan résen kell lenni és egy nagyító alatti létet kell megélni. (…) A mi szent szövegeink, témáink állandóan pellengérre vannak állítva a másik oldalon. Az ő szent szövegeik mélyén gyilkos erők tézisei találhatók” – fejtette ki Vidnyánszky.
„El szeretnék pusztítani ezt az intézményt, ugyanazok az erők, akik ’65-ben fölrobbantották (a Nemzeti Színházat). Ugyanazoknak az erőknek van jogfolytonossága, gondolat folytonossága és ezek az erők 11 éve mást se csinálnak, csak nagyítóval néznek bennünket és keresnek fogást rajtunk” – nyilatkozta Vidnyánszky.