Az öregedés testi és mentális szinten is az élet természetes velejárója. Ahogy telnek az évtizedek, nemcsak külsőleg leszünk egyre idősebbek, hanem érezzük is magunkon az öregedés csalhatatlan jeleit.
Az időskori elbutulástól pedig sokan már előre félnek, holott kellő odafigyeléssel a szellemi frissesség megőrizhető, a demencia megelőzhető. Ehhez fontos, hogy megértsük, miként működik a szervezetünk, illetve érdemes rendszeresen fogyasztani a Myrobalan természetes agyserkentő készítményét is.
Test és elme: ne külön kezeld őket!
A nyugati orvoslás sajnos sok esetben különválasztja a testet és az elmét, noha már bebizonyosodott, hogy egy egységként kell őket kezelni (érdekes módon az ősi gyógyászati rendszerekben ez mindig is magától értetődő volt).
Napjainkban már több tanulmány is bizonyítja, hogy a központi idegrendszer képes új sejteket termelni, amennyiben megfelelő impulzusokat kap.
A tudósok több olyan kísérletet is végeztek, melyben idős embereket vizsgáltak, és ezekből kiderült, hogy azok, akik fizikailag aktívabban töltik a mindennapjaikat, szellemileg is jobb állapotban vannak. Ez rávilágított arra, hogy az elme és a test működése összefügg, és ahhoz, hogy szellemileg frissen maradjunk, nemcsak az agyunkat kell rendszeresen tréningezni, hanem a testünket is.
Ezzel már régóta tisztában vannak az olyan komoly szellemi tevékenységet folytató emberek, mint a sakkbajnokok: a legtöbbjük ugyanis intenzíven sportol, hogy agyilag csúcsformában legyen.
Segíthetnek a természetes memóriaserkentők
A kognitív funkciók fejlesztése minden életkorban fontos, különösképp az öregek esetében. Amennyiben érezhetően nehezebb a koncentráció, romlik a memória, és a megfigyelőképesség sem a régi már, a mozgás rendszeresítése mellett célszerű bevetni természetes memóriaserkentőket is.
A Myrobalan gyógynövényes készítménye 13 különféle gyógynövény speciális elegyét tartalmazza, ezáltal támogatja a tibeti gyógyászatban csak fehér csatornaként emlegetett idegeket, amik a kognitív funkciókat irányítják. Ezenfelül javítja az agy mikrogeringését, ami nélkülözhetetlen az optimális működéshez, illetve serkenti a végtagok vérellátását is.
Az élet napos oldalának megtapasztalása
Sajnos sok idős ember esik abba a hibába, hogy magányosan, a világtól elzárkózva éli mindennapjait. Az ingerszegény környezet miatt viszont romolhat a szellemi teljesítmény, hisz az ember társas lény, szüksége van a másokkal való kommunikációra.
Mindemellett ki kell időnként lépni a komfortzónából, új embereket megismerni, új dolgokat megtapasztalni, hisz a megszokásokhoz való görcsös ragaszkodás beszűkült látókört eredményez.
Ha viszont az agyat rendszeresen érik új ingerek, a szellemi frissesség megőrizhető, az életfelfogás is optimistává válik, a tartalmasabb élet pedig boldogabb mindennapokhoz vezet.