A mai világban talán még nagyobb szerepet kap az, hogy megóvjuk azt a helyet, ami ebben a zűrzavaros világban a béke szigetét képviseli számunkra. Ez pedig legtöbbünk számára nem más, mint az otthonunk.
Vigyázzunk arra, ami fontos!
Az otthonunk az a biztos pont az élet viharaiban, ahol elengedhetjük magunkat, megpihenhetünk és valóban önmagunk lehetünk. Tagadhatatlanul olyan értékek ezek, amik sértetlenségéért megéri megtenni mindent, ami tőlünk telik.
A DEFLOC riasztóközpontjai, valamint az egyéb elemek, amelyek nélkülözhetetlenek a jól működő rendszer kiépítéséhez, alkalmasak arra, hogy egy komplett szisztémával tegyük biztonságosabbá az otthonunkat.
Mi minden szükséges egy teljes rendszer kialakításához?
A riasztóközpont gyakorlatilag az agya a szisztémának, de önmagában nem elegendő ahhoz, hogy egy valóban működőképes rendszert alkosson. Hiszen szükség van a jelekre is, amelyekre reagálni tud. Ahhoz, hogy jeleket kaphasson, érzékelőkre van szükség, amik képesek detektálni a releváns változásokat. Ilyen szenzor lehet például a mozgásérzékelő, a nyitásérzékelő, az üvegeknél a törésérzékelő is.
Ezek mellett feltétlenül szükségünk van még egy olyan modulra, amelyen keresztül vezérelhetővé válik a riasztórendszer.
Milyen beállításokban gondolkodhatunk?
Az attól függ, hogy mit szeretnénk: hogyan működjön a riasztó, függeni fog attól, hogy milyen az épület, amelyben élünk, illetve milyen az életvitelünk, milyen szokások jellemeznek bennünket.
Egy kétszintes ingatlanban például akár teljesen külön is szabályozhatóak az emeletek. Például amikor éjszaka mindenki a felső szinten, a hálószobákban pihen, lent beélesíthetjük a riasztót, így akkor is biztonságossá tehetjük a lenti helyiségeket az illetéktelen behatolókkal szemben, amikor mi a pihenésünket töltjük. Ezt általában úgy szokták kivitelezni, hogy mindkét emeleten helyeznek el olyan vezérlésére alkalmas modult, ami lehetővé teszi a rendszer aktiválását.
Egy riasztórendszer esetén kialakíthatunk különböző zónákat is, amelyek ezután külön-külön is kezelhetők lesznek. Így például az előszobában vagy a terasz felől aktiválhatjuk az érzékelőket akkor, amikor éjszaka nyugovóra térünk. Ez gyakorlatilag egy egyszintes ingatlanban teszi lehetővé a védelmet ugyanúgy, ahogy az a két emelet esetében is működik.
A másik opció az is lehet, hogy a nyitásérzékelőket kapcsoljuk be, miközben a mozgásérzékelők nem működnek, így szabadon járhatunk-kelhetünk a lakásban anélkül, hogy közben valaki be tudna törni hozzánk. Természetesen működőképes lehetőség az is, hogy kiválasztunk mindeközben néhány olyan ablakot, amit nyugodt szívvel hagyunk mondjuk bukóra nyitva akár éjszakára is, s ezzel biztosítjuk a lakás szellőzését, amely főleg a nyári időszakban nagyon is fontos lehet.
A riasztórendszert teljesen az igényeink szerint szabályozhatjuk, miközben alkalmazásával magasabb szintre emeljük a biztonságot az otthonunkban.