A legtöbbünk, amikor kanapét választ, egyáltalán nem veszi figyelembe a tisztíthatóságot a döntése során, hanem csakis a design a mérvadó számunkra. Azt viszont hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a vizuális élményt hosszú távon az előbbi tényező fogja biztosítani.
Hiszen annál nem létezik bosszantóbb dolog, mint amikor a baráti összejövetel, kanapén vacsorázós este vagy egy fotelben eltöltött jóleső kávézás alkalmával egy hatalmas folt díszeleg egy jól látható helyen a kárpiton, amit semmivel sem lehet eltüntetni.
A legideálisabb választást a bőrkanapé jelenti
A Kanape.net-nél is kapható bőrkanapék egyik nagy előnye a szövet borítású társaikhoz képest, hogy ha valamilyen szennyeződés éri őket, például csokifolt, kiöntött üdítő, vagy akár a gyermekünk filccel összerajzolja, akkor igen egyszerűen takaríthatók.
Elég egy puha ronggyal vagy nedves törlőkendővel áttörölni a felületüket ahhoz, hogy eltűnjön a kérdéses szennyeződés. A rárakódott portól és morzsától pedig egy szimpla porszívózással megszabadulhatunk.
Mi a helyzet az egyéb kárpitokkal?
Bár kellemes tapintással bírnak és kiemelkedően nagy kopásállóság jellemzi a bársony, a velúr és a plüss anyagokat, azt azért nem árt tudni velük kapcsolatban, hogy a mindennapok igen könnyen nyomot hagynak ezeken a szöveteken.
De a jó hír az, hogy ha szakszerűen járunk el, vagy szakértő kezekre bízzuk a dolgot, akkor viszonylag könnyen lehet őket tisztítani, ráadásul még a fakulás miatt sem kell aggódni.
Ha esetleg ráborulna valami a kanapéra, először száraz papírtörlővel fel kell itatni a foltot, majd kíméletesen áttörölni egy nedves törlőkendővel. Majd óvatosan be kell vizezni az érintett felületet, és hagyni megszáradni.
A szövetkárpittal a legnehezebb
A modernebb otthonokba előszeretettel választunk szövetkanapét, amely ugyan meghitt hangulatot teremt, de az épségben tartása egyáltalán nem könnyű feladat, ha gyerekek vagy háziállatok vannak otthon.
Ha folt keletkezik rajta, akkor az első lépés a száraz tisztítás, ami annyit jelent, hogy át kell porszívózni a kanapét. Fontos azonban, hogy mindeközben kerüljük a túl erős szívóerőt, ezzel ugyanis könnyedén megsérülhetnek a kárpit szálai.
Majd ha ezzel megvagyunk, megkezdhetjük a kézi tisztítást egy speciális, szövetkárpitokra kifejlesztett tisztítószer segítségével, amelynek felviteléhez egy puha szivacsot vagy kendőt érdemes használni. A keféket és a színes mosogatószivacsokat felejtsjük el, mert ezek könnyedén károsíthatják a szálakat, arról nem is beszélve, hogy foltokat hagyhatnak.
Következő lépésként jöhet a kanapé tiszta vízzel történő benedvesítése, majd egy tisztítószeres ruhával való óvatos áttörlése. Arra mindenképpen ügyeljünk, hogy a kanapé teljes felületét tisztítsuk meg, ellenkező esetben ugyanis térképszerűen foltossá válhat az anyag. Végül pedig töröljük át egy nedves ruhával!
A mai útmutatónkban igyekeztünk minden fontosabb dolgot összefoglalni. Innentől kezdve mindenkinél a saját belátásán múlik, hogy mit is választ majd.