Az alapító tagok a koronázási palást másolata előtt írták alá az alapító okiratot a Nemzeti Színház épületében.
Megalakult a „Nők a kultúráért klub”, melynek tevékenységi köre kiterjed az egész Kárpát-medencére. A klub célja a társadalom aktív női tagjainak összehozása, kulturális értékek és hagyományok ápolása, valamint közösségi értékek támogatása. Emellett kiemelt céljuk a női szerepvállalás erősítése a társadalmi és kulturális életben.
A klub megalakulásának ünnepélyes helyszíne a Nemzeti Színház épülete volt 2024. március 13-án. Az alapszabályzatot a 20 alapító tag a koronázási palást másolata előtt írta alá, két tanú jelenlétében. Az est folyamán Rátóti Zoltán színművész, a Nemzeti Színház stratégiai vezetője köszöntötte a klub tagjait és elnökét, Bernáth Éva operaénekest.
A klubesemény keretén belül panelbeszélgetés előzte meg a Nemzeti Színház és a Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház közös produkciójának, a Háztűznéző c. előadásnak a megtekintését.
Sin Edina, a beregszászi színház igazgató asszonyával és Mészáros Katalin, a Nemzeti Színház kommunikációs vezetőjével beszélgetett a klub elnöke az előadás létrejöttéről, aktuálpolitikai kitekintéseiről és a női vezetői szerepvállalások sokszínűségéről. Az ókori görög drámák gyakorlatával ellentétben, a darab érdekessége, hogy a férfi szerepeket is a beregszászi társulat női tagjai játszák.
A civil társaság fontosnak tartja a társadalom minden tagját, különösen a nőket és gyermekeket érintő közösségi projektek támogatását, valamint együttműködéseket kívánnak a jövőben kialakítani hasonló értékek mentén tevékenykedő személyekkel, társaságokkal, egyesületekkel és intézményekkel. Az egyik kiemelt céljuk a „Családbarát Kulturális Program” díj létrehozása, ami olyan előadásokat díjaz, melyek megfelelnek a családbarát szempontrendszernek.
A következő állomás a civil társaság életében, hogy a klub elnöke és egyes tagjai Gyergyószentmiklósra látogatnak és az idei év ENSZ Ifjúsági küldöttjével, Brimo Widaddal együtt találkoznak 15-18 éves fiatalokkal. Majd részt vesznek egy kerekasztal-beszélgetésen, ami a kulturális sokszínűség lehetőségeivel, a nemek közötti egyenjogúsággal és a határon túli, kettős identitású fiatalokkal foglalkozik.