Bank Tamás régóta ügyködött azon, hogy a Hölgyválasz bemutatója megvalósuljon. A Játékszín igazgatóját a 2004-es film nem egyszerűen megfogta, de már akkor arra gondolt, hogy színpadon is nagyon jól mutatna ez a történet.
– Hogyan merült fel Önben az ötlet, hogy a színpadi adaptációt bemutassák, és hogyan találtak a darabra, ami ősbemutató, azaz a világon először játsszák?
– Tizenöt évet dolgoztunk azon, hogy megszerezzük a játszási jogokat. Az amerikai verzió esetében ez szinte esélytelennek látszott. Hosszas kutatómunka folytán kiderült azonban, hogy a Richard Gere és Jennifer Lopez főszereplésével ismert film is adaptáció – az eredeti film japán. Maszajuki Szuo, az eredeti forgatókönyv szerzője adta meg a játszási jogokat. A darab most született meg. Az eredeti forgatókönyvből Szente Vajk írta meg ezt a verziót a felkérésemre, így Hölgyválasz színpadi változatát a világon először a Játékszín mutatja be.
– Molnár Andrea színészi debütálása Julia, a tánctanár, akit a filmben Jennifer Lopez alakít. Hogyan esett rá a választása?
– Évek óta figyelem Molnár Andreát, amióta tévés műsorokban látható. Nem is gondolkodtam másban, már nyolc éve jeleztem neki, hogy ha műsorra tűznénk olyan produkciót, amelyben szerepet szánnék neki, számítanék rá. Táncosi kvalitásai mellett a lénye, a kisugárzása is predesz- tinálja őt a szerepre, és a bemutató után már az is kijelenthető, hogy könnyedén megugrotta a prózai szerepformálás nehézségeit. Andrea mellett azonban sokat köszönhetünk valamennyi profi táncművésznek, aki csatlakozott az előadáshoz, és külön köszönet illeti Túri Lajos Péter koreográfust.
– Kiknek ajánlja a Hölgyválaszt? Férfi – vagy női előadás ez a romantikus komédia?
– Szente Vajk mondott néhány szót a színészeknek az olvasópróbán. Arról beszélt, hogy az eredeti történet két alaptézisre épül: ki kell lépnünk a komfortzónánkból, és le kell számolnunk az előítéletekkel – szerinte viszont több kérdést is megvilágít a cselekmény. Például, hogy hogyan szürkül el az ember és ez hogyan hat a kapcsolataira, illetve hogy új élmények által hogyan válunk jobb emberré, de benne van a 21. század új problematikája is: hogy milyen válaszokat adunk a világ változásaira és mit fogunk kezdeni az időnkkel. Ez alapján, és mivel magam most már legalább hússzor láttam egyben a produkciót, azt mondom, hogy minden felnőtt embert elgondolkodtat kortól és nemtől függetlenül. A látvány viszont egészen pazar mind a kivitel, mind pedig a táncos részletek tekintetében – férfinak és nőnek is szemet gyönyörködtető, egyszóval mindenkire hat és mindenkiben felébreszti a szenvedélyt.
Az interjú eredetileg a Papageno magazin novemberi számában jelent meg.