Az International Classical Music Awards bejelentette, hogy az ICMA-gála és díjátadó 2025. március 19-én kerül megrendezésre a düsseldorfi Tonhalléban, ahol a Düsseldorfi Szimfonikus Zenekart Fischer Ádám, az ICMA Életműdíj nyertese vezényli majd.
Az esemény a prominens díjnyerteseket és a nemzetközi zeneipar képviselőit hozza össze Európa egyik legrangosabb kulturális helyszínén. A düsseldorfi Tonhalle művészeti igazgatója, Michael Becker szerint „az ICMA az egyik legtekintélyesebb díj a klasszikus zenében: egy nagy és független nemzetközi zsűri biztosítja a széles látókörűséget. Az ICMA-gála házigazdájának lenni nagy megtiszteltetés – és nagyon izgalmas – tekintve a nagyszerű elődöket Ankarától Milánóig.”
„Az ICMA-gálának immár második alkalommal ad otthont egy nagy német zenekar, és örömmel térünk vissza a klasszikus zene eme központi országába. Annál nagyobb öröm számunkra, hogy a 2022-es életműdíjasunk, Fischer Ádám fogja vezényelni a gálát” – fejtette ki Remy Franck, az ICMA elnöke.
Egyedülálló építészeti stílusával és elhelyezkedésével a Tonhalle Düsseldorf – egy egykori planetárium – nemcsak Németország egyik legszebb hangversenyterme, hanem a legjobb akusztikával rendelkezők közé is tartozik. Itt a klasszikus zene áll a középpontban: a Tonhalle ad otthont a Düsseldorfi Szimfonikus Zenekarnak és zenekari akadémiájának, valamint ifjúsági szimfonikus zenekarnak, 16 éven aluliak zenekarának, gyermekzenekarnak és közönségzenekarnak is.
A Düsseldorfi Szimfonikusok havonta többször is fellépnek a Tonhalléban, például a „Sternzeichen” nevű koncertek keretében. A zenekar emellett az operában is fellép, és különböző oktatási projekteket és szabadtéri eseményeket szerveznek a városban. A Düsseldorfi Szimfonikusok számos turnéval és vendégszerepléssel Németországon kívül is hírnevet szerzett magának.
Az International Classical Music Awards (ICMA) 2010-ben jött létre a korábbi MIDEM Classical Awards zsűrijének kezdeményezésére. A zsűri 19 zenekritikusból áll 16 különböző országból, akik 20 nyomtatott vagy online magazint és rádióállomást képviselnek: Andante (Törökország), Crescendo (Belgium), Das Orchester (Németország), Deutsche Welle (Németország), IMZ (Ausztria), MDR-Klassik (Németország), Musica (Olaszország), Musik & Theater (Svájc), Opera (Egyesült Királyság), Papageno (Magyarország), Pizzicato (Luxemburg), Polskie Radio Chopin (Lengyelország), Radio 100,7 (Luxemburg), Radio Klassik Stephansdom (Ausztria), Radio Romania Muzical (Románia), ResMusica (Franciaország), Rondo Classic (Finnország), Scherzo (Spanyolország), Unison (Horvátország).
Évente 16 díjat osztanak ki audio- és videofelvételekért, valamint egy sor különdíjat (Életműdíj, Az év művésze, Az év fiatal művésze, Az év kiadója stb.), melyekkel kiváló zenészeket tüntetnek ki az egész világról.