A Zeneakadémia Zeneelméleti Tanszékének oktatóját 71 évesen érte a halál – jelentette be a hírt az intézmény.
Bihary László 1950-ben született Miskolcon. 1971-ben alsófokú csellótanári, 1974-ben alsófokú zongoratanári diplomát szerzett szülővárosában, majd 1980-ban zongoraművész-diplomát szerzett a Zeneakadémián. 1978 és 2000 között a Zongora Tanszék Előkészítő Tagozatán tanított, majd a Kamarazene és a Zeneelméleti Tanszék tanára lett – olvasható a Zeneakadémia hírében.
Az intézmény oktatójától Mohay Miklós, a Zeneelméleti Tanszék vezetője búcsúzott a honlapon. „A kevés vagy akár a sok adatot tartalmazó életrajzok is csak nagyon ritkán jelenítik meg az embert, a muzsikust, a tanárt. Bihary Lászlóé is ilyen. (…)
Kitűnő muzsikus volt. Hosszú éveken keresztül élhette át, hogy kamarazene-óráin a zeneirodalom legtökéletesebb alkotásaival foglalkozott, azokban mélyedhetett el, és adhatta tovább végsőkig letisztult és kicsiszolt elképzeléseit tanítványainak.
Bihary László mélységesen elhivatott tanáregyéniség volt. „Hivatalos” életrajza elhallgatja, hogy – kamarazene-tanári működésén kívül – több mint négy évtizeden keresztül szolfézs és zeneelmélet-tanárként is a zenélés legmagasabb szintjére való törekvést oltotta tanítványaiba. Szigorú volt, következetes, és nagyon igazságos minden helyzetben. Soha nem sajnált sem időt, sem energiát, hogy a hallgatókkal foglalkozzon, hosszasan gyakorolt velük egyénileg, megkereste számukra a legmegfelelőbb ujjrendet, nem csak egy kamaramű zongoraszólamának, de a szolfézsórára feladott ének-zongorás feladatok minél tökéletesebb megvalósítása érdekében. Segíteni és segíteni akart mindvégig” – emlékezett vissza kollégájára Mohay Miklós.