Annak, aki még nem járt a Magyar Zene Házában, nehéz lehet elképzelni, hogy a koncert-, előadó- és kiállítótereken, a Hangdómon, a zenepedagógiai termeken és a vendéglátóegységeken kívül egy 255 négyzetméteres Multimédiás Könyvtár és Klubnak is jutott hely a díjnyertes épületben.
A könyvtár a Zene Házában mindössze féléves múltra tekinthet vissza, gyűjtőkörünkkel azonban igyekszünk lefedni a hazai populáris zene (pop, rock, beat, jazz, blues, nép- és világzene) immár bő félévszázados múltját és azt e műfajok szerelmeseinek és az ezekben kutatni vágyóknak rendelkezésére bocsátani.
Aki belép hozzánk, arra kisebb rádiótörténeti kiállítás mellett több száz hanglemez néz vissza: utóbbiak viszont nem egy tárlat részei, ezek a vinyl lemezek külön az erre a célra kialakított kistermünkben meghallgathatóak, akárcsak az egyre bővülő CD-gyűjteményünk.
Az analóg hanghordozókon kívül nyolc számítógépes munkaállomásunkon a Hungaroton hanglemezkiadó több mint 16.000 dalt tartalmazó könnyű- és népzenei archívuma a katalógusunkból böngészve digitális formában is elérhető, kiváló minőségben.
Ugyanitt 15 magyar zenei kultfilm is megtekinthető a Nemzeti Filmintézet kínálatából, valamint számos zenei könyv is teljes terjedelemben.
A könyvtári PC-ken továbbá teljes hozzáférés biztosított az Arcanum Digitális Tudománytárhoz, mely hazánk legnagyobb digitális, kereshető szövegű adatbázisa lexikonokkal, könyvekkel, tudományos- és szakfolyóiratokkal, heti- és napilapokkal egészen a 19. századtól napjainkig.
Szintén elérhető intézményünkben a Nemzeti Audiovizuális Archívum, melynek köszönhetően a gépeken streamelhető a magyarországi közszolgálati csatornák és a legnagyobb kereskedelmi televíziók és rádiók magyar gyártású műsorainak több évtizednyi gyűjteménye.
Zenei témájú, nyomtatott szakkönyveink száma folyamatosan növekszik, ugyanez igaz a folyóiratokra is, a kurrens hazai magazinok mellett öt jelentős nemzetközi lap jár hozzánk naprakészen: a Mojo, a Record Collector, a Rolling Stone, a Shindig! és a Wire.
A friss számok mellett zenetörténelmi jelentőséggel bíró, azóta már megszűnt ritkaságok ugyancsak lapozhatóak, ízelítőként néhány ezek közül: Jazzpapír, Poptika, Wanted és WAN2, vagy épp több évtizednyi archív NME és Q Magazine.
A cikk megjelenését a Magyar Zene Háza támogatta.