Az online koncertfogyasztás teljesen természetessé vált a pandémia óta, eldönteni, mit és hol nézzünk viszont már nem olyan egyszerű. A legizgalmasabb előadások után kutatva a zeneszerető közönség számára kevés a fogódzó, a Symphony pontosan ezt a hiányosságot pótolja.
A „komolyzenei Netflix” egy teljesen új platform a szimfonikus zene felfedezéséhez: a világ legjobb zenekaraival együttműködve, válogatott videófelvételekkel segítenek a hallgatóknak közelebb kerülni a művekhez. A Symphony egyszerre szolgálja ki a keményvonalas koncertrajongókat és a szimfonikus művek szerelmeseit. Az előfizetők az első sorból élvezhetik az előadásokat, bejuthatnak a színfalak mögé, izgalmas történeteket hallgathatnak meg a darabok hátteréről, és exkluzív interjúkat nézhetnek meg a szólistákkal és karmesterekkel.
„A Symphony csatornán sorra fedezhetjük fel a remekműveket a világ legkiemelkedőbb zenekarai és karmesterei közül is a legjobbak előadásában. A Budapesti Fesztiválzenekar óriási hírnévre tett szert a világ egyik legkiválóbb zenekaraként, és nagyon örülünk, hogy együtt dolgozhatunk velük a »Symphony Night Live« előadások létrehozásán” – mondta Rob Overman, a Symphony alapítója. „Amikor a Budapesti Fesztiválzenekar csatlakozott a Symphony-csatornához, olyan zenekarok globális hálózatának lett a tagja, amelyek megosztják a világgal zenei produkcióikat, és segítenek, hogy a nézők könnyebben elérhessék és felfedezhessék legújabb előadásaikat.” A Symphony szeretné lebontani a közönség és a nagynevű zenekarok közötti falakat azzal, hogy egyetlen platformra gyűjti össze a világ vezető zenekarait. A Fesztiválzenekar mellett olyan együttesek működnek közre a Symphony programjában, mint az amszterdami Concertgebouw Zenekara, a Londoni Szimfonikus Zenekar, a zürichi Tonhalle Zenekara, a stockholmi Királyi Filharmonikus Zenekar, a Clevelandi Zenekar és a Montreali Szimfonikus Zenekar.
Mindegyik partnerzenekar évente négy exkluzív, páratlan élő koncertet ad a „Symphony Night Live” keretében. 2022. december 30-án, pénteken kerül sor a Symphony és a Budapesti Fesztiválzenekar soron következő programjára, amelyen a Haydn és Mozart művei csendülnek fel. Takács-Nagy Gábor vezényletével a bécsi klasszika mestereinek zenéje mindig csupa élet, frissesség és szellemesség, ezúttal azonban a szerzőktől megszokott derű helyett Haydn első Sturm und Drang irányzatba illő zenekari műve, valamint Mozart meglepően súlyos és mély „Prágai” szimfóniája sötétebb, feszültebb hangulatot teremt. A két szimfónia között Mozart Sinfonia Concertantéjének szólóit a BFZ nagyszerű zenészei, Gulyás Emese hegedűművész és Kostyál Péter brácsaművész játsszák.
Legyen szó élő koncertről vagy digitális felvételről, személyes jelenlétről vagy otthoni zenehallgatásról, a Budapesti Fesztiválzenekar törzsközönsége minden előadáson ugyanarra a gondos odafigyelésre és kivételes minőségre számíthat.
A december 30-i Haydn–Mozart program a második a Budapesti Fesztiválzenekar és a Symphony együttműködésében megvalósuló négy eseményből. A BFZ első Symphony Night Live eseményére 2022 októberében került sor, amikor Andriessen Workers Union című darabja, Beethoven III. szimfóniája és Mozart két zongorára írt versenyműve szerepelt az izgalmas műsorban.
A további programok bemutatói 2023. február 25-én és 2023. március 3-án lesznek; az előbbin Mahler 9. szimfóniáját hallhatják majd, az utóbbin pedig Ravel Lúdanyó meséi című szvitjét, Ravel balkézre írt zongoraversenyét és Saint-Saëns 3. szimfóniáját játssza a Budapesti Fesztiválzenekar Jean-Efflam Bavouzet zongoraművész közreműködésével és Louis Langrée vezényletével.