A tervezett hat kvartett helyett végül hét jutott tovább az elődöntőből a nemzetközi zsűri október 27-i döntése értelmében.
Két napon át zajlottak a Zeneakadémia által szervezett Bartók Világverseny idei elődöntői, amelyek alapján a testület olyan kiválónak találta a fiatal tehetségeket, hogy eggyel több vonósnégyest juttatott tovább.
Így a bécsi illetőségű Chaos String Quartet, a japán tagokból álló Quartet Integra, a salzburgi Mozarteum növendékei által létrehozott Javus Quartet, a magyar, zeneakadémistákból álló Korossy Kvartett, a koppenhágai székhelyű, a Dán Királyi Zeneakadémián tanuló tagokból álló Novo Quartet, a belgiumi Sonoro Quartet, valamint a New York-i The Juilliard School egykori és jelenlegi diákjai alapította Unison Quartet folytathatja a versengést.
A középdöntő két fordulóját csütörtökön 15 órától, illetve 19 órától ingyenesen tekintheti meg a közönség a Solti Teremben, emellett figyelemmel kísérhető a szokásos kiváló minőségű élő internetes közvetítésben is a Zeneakadémia honlapján, Facebook-oldalán és Youtube-csatornáján, valamint a verseny portálján, Facebook-oldalán és Youtube csatornáján.
Csütörtökön késő este válik ismertté a szombati döntőbe jutottak névsora, akik ezzel még közelebb jutnak majd a díjakhoz. Belépőjegyek a döntőre és a gálára még elérhetők.
A Zeneakadémia hatéves ciklusban megvalósuló Bartók Világversenye idén vonósnégyes formációknak szól, hétfőn kezdődött el 11 kvartett részvételével, nemzetközi zsűri előtt.
A rangos grémiumban idén az egyaránt Kossuth-díjas Kelemen Barnabás, Keller András és Rolla János hegedűművészek, valamint a Széchenyi-díjas Tallián Tibor zenetörténész mellett a világ kamarazenei életének elismert személyiségei foglalnak helyet: Mikhail Kopelman orosz-amerikai hegedűművész; Bjørg Lewis norvég csellóművész, a Vertago Quartet alapító tagja; Johannes Meissl osztrák hegedűművész, a Bécsi Zeneművészeti Egyetem kamarazene professzora és rektorhelyettese, az Artis Quartet tagja; Ami Oike hegedűművész, a Tokiói Művészeti Egyetem (GEIDAI) tanára.