A Magyar Zene Háza 2023. november 10-11-én megrendezi első Showcase Fesztiválját, mellyel közös helyszínt teremt a zeneipar képviselőinek és a zeneszeretőknek, hogy megismerhessék a zeneközvetítés legfrissebb és legérdekesebb hazai és nemzetközi trendjeit, jelenségeit.
A két nap során kerekasztal beszélgetések, mentor találkozók, koncertek, előadások és más interaktív programok teszik lehetővé a tapasztalatcserét. A Showcase célja hazai és nemzetközi jógyakorlatok bemutatása mellett a Zene Háza küldetéséhez kapcsolódó új ismeretterjesztő és élménypedagógiai produkciók létrehozásának elősegítése egy tehetségkutató mentorprogram keretében. A fesztivál keretében a győztes programok bemutatására is sor kerül.
Az ismeretterjesztő és élménypedagógiai showcase-re négy kategóriában – felnőtt és gyerekeknek szóló programokra – várjuk a beérkező anyagokat. A kétfordulós verseny során a Zene Háza zenepedagógiai csapata mentorprogram keretében támogatja a jelentkezőket, a nyertes programok pedig lehetőséget kapnak arra is, hogy a Zene Háza színpadán bemutatkozzanak. A programra a jelentkezés már megkezdődött, a jelentkezéseket június 20-ig várjuk.
Játsszunk zenét! – így szól a Magyar Zene Háza pedagógiai módszerének szlogenje, melynek segítségével az intézmény a szórakoztatva tanítás, a zenei nevelés új formáit keresi. Programjain előnyben részesíti a tapasztalati úton szerzett ismereteket, valamint az olyan pedagógiai eszközöket, melyek saját felfedezésekre ösztönzik a résztvevőket. Szabadegyetemi és klub jellegű sorozataiban, ismeretterjesztő koncertjein, valamint workshopjain ennek különböző lehetőségeit kutatja, ezért a november 10-11-ére meghirdetett Showcase Fesztiválra várt programokat is ezekhez, a meglévő sorozatokhoz kívánja kapcsolni.
A Showcase célja az intézmény küldetéséhez kapcsolódó, ismeretterjesztő és élménypedagógiai programok létrehozása. A négy kategóriába beérkező anyagokat két fordulóban bírálja el a szervező, egy, a hazai kulturális szektor meghatározó szakembereiből álló zsűri segítségével. A legjobb projektek megvalósulását a szervező mentorprogram keretében támogatja. A nyertes jelentkezők a fesztivál keretein belül lehetőséget kapnak arra is, hogy bemutassák győztes programjukat.
A részletek ide kattintva elérhetőek.
A kategóriák:
- Zeneközvetítést tartalmazó felnőtt koncert
Olyan, több közreműködő által előadott zenés színpadi produkció, melyben kiemelt szerep jut az
ismeretterjesztő tartalmaknak. A tervezett koncert közönségének száma: 200–300 fő
Az előadás hossza: 60–80 perc
- Zeneközvetítést tartalmazó gyerek- vagy ifjúsági koncert
Olyan, több közreműködő által előadott zenés színpadi produkció, melyben kiemelt szerep jut a
megjelölt korosztály szempontjait szem előtt tartó ismeretterjesztő tartalmaknak. A tervezett koncert
közönségének száma: 200–300 fő
Az előadás hossza: 50–60 perc
- Felnőtt ismeretterjesztő előadás
Olyan, egyénileg vagy csoportosan megtartott, a közönség bevonásán alapuló, innovatív előadás, mely
a zene egy tárgykörét járja körül. A tervezett program közönségének száma: 80–100 fő
A kategórián belül csak felnőtteknek szánt előadástervezettel lehet jelentkezni.
Az előadás hossza 60–80 perc
- Zenei workshop gyerekeknek
Interaktív, a gyerekközönség aktív bevonásán alapuló zenei foglalkozás, mely a zene egy tárgykörét
mutatja be. A tervezett program közönségének maximális létszáma: 40 fő
A kategórián belül csak gyerekeknek szánt foglalkozástervvel lehet pályázni.
A workshop hossza 30–45 perc