A sokszínű, önmagát ethno-beatként definiáló Aurevoir. 2015-ös indulását követően néhány év alatt a fesztiválok nagyszínpadán találta magát, ám a január 30-i koncerten nem a hangos ritmusok uralkodnak: a dallamoké a főszerep. Az utóbbiakat a Szolnoki Szimfonikus Zenekar kíséretével szólaltatják meg.
2015, Zsámbék: ekkor és innen indult az eredetileg hattagú, mára nyolcfős társaság. Pontosabban egy Open Mic Night bulin debütált az Aurevoir., és már ott érezni lehetett, hogy zenéjük sikerre van predesztinálva. Első minialbumuk — a 2017-es Ethno-beat — címe definiálta sajátos stílusukat, amelyet az angolszász beat-folk és a Kárpát-medencében honos népzene keveréke jellemzett leginkább, de kezdettől a sokszínűség jegyében alkottak. Eddigi sorlemezeik — Kikötő (2018), Forduló (2019), Deák rét (2022) — és legújabb dalaik (Nem mondom meg, Szólok, hogyha elfelejtenél) végigvezetik a hallgatót az általuk bejárt úton, amelyen a népzenében gyökerező rockos-alternatív megszólalás mellett bőven akad más is.
A magyar, cigány, ír és délszláv népzene motívumai, no meg a hatvanas évek beatje mellett a francia kávéházi sanzonok világa, valamint a reneszánsz és a barokk zene hatása is kihallható dalaikból. Az Aurevoir. zenei ötvözete annyira erős, hogy azzal valóban nagyon gyorsan lépdelt előre a formáció, és lett a 2010-es évek végének, majd a 2020-as évek elejének egyik legsikeresebb hazai együttese. „Egyszerre nagyvárosi és nagyon nem városi” zene ez, amelynek a lüktetés adja az egyik sarokpontját.
A folyamatosan fejlődő zenekar Müpa-koncertjén a következő lépcsőfokot az jelenti, hogy az eddigi ritmusorientáltság helyett a dallamoké lesz a főszerep, mégpedig egy szimfonikus koncerten. A népzenei hagyományra épülő dalok klasszikus hangszerelést kapnak, és ezáltal egy másik dimenzióba helyezik a megszólalást — ebben főszerepet vállal a Balogh Sándor által vezényelt Szolnoki Szimfonikus Zenekar. A koncert „motorja” és zenei vezetője az Aurevoir. szaxofonosa, Cseke Dániel, aki 2022-ben diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz tanszakán. „Az ő személye kapocs a zenekar és a másféle stílusok között, és most egy egész projekt áll rendelkezésére, hogy új szintre emelje az Aurevoir.-dalokat.”
A szimfonikus koncert társhangszerelője Kováts Gergő, aki nagyzenekari hangszerelői képességeit legújabban a NART Orchestra és a Fővárosi Rapcirkusz produkcióiban csillogtatta meg, de a népzenével is ápol kapcsolatot, hiszen Juhász Zoltántól furulyázni, Csávás Attilától pedig tárogatózni tanult egyetemi évei alatt.