A holdújév hagyományosan nagy ünnep Kínában, február 16-án pedig a Wu Promotion „The Grand Chinese New Year Concert” márkaprojektje révén a Müpa közönsége is részese lehet ennek, hiszen egy újévi koncert keretében a Kínai Nemzeti Tradicionális Zenekar előadásában három-négyezer éves hangszerekkel ismerkedhetünk — no meg tanúi lehetünk a tradicionális kínai zene és a nyugati zene innovatív fúziójának is.
A kínai holdújév a Gergely-naptár szerint január 21-e és február 20-a közé, a február 4-hez legközelebbi újhold idejére esik. Ez az egyik legnagyobb ünnep Kínában, ilyenkor a családtagok hazatérnek és egy nagy közös vacsora, valamint családi ünneplés keretében várják az újévet. 2024-ben ez február 10-ére esik, és a következő év a kínai asztrológia szerint a Fa Sárkány éve lesz.
A Wu Promotion szervezésében a holdújév örömére Európa néhány nagyvárosában, köztük Budapesten is megrendezik a „The Grand Chinese New Year Concert”-et, amelynek keretében a Kínai Nemzeti Tradicionális Zenekar lép színpadra. A kéthetes európai turné budapesti állomása február 16-ára esik, ekkor a tradicionális kínai zenét nagyszabású produkció részeként láthatjuk-hallhatjuk. A műsor vegyesen tartalmaz tradicionális szerzeményeket (Napsugár ragyog barátságunkra, Pekingi történet, Hua Yin Régi Opera), hagyományos kínai zenére épülő darabokat a 20. századból (Li Huanzhi: Tavaszünnep-nyitány), sőt kortárs szerzők művei is megszólalnak (Hao Weiya: Óda, Wang Yunfei: Szilvavirágok).
A koncert során lehetőségünk nyílik arra is, hogy hallhassuk Kína legősibb hangszerei, a bianzhong és a bianqing hangját, sok másik tradicionális kínai instrumentum — mint az erhu nevű kínai hegedű, vagy a pi-pá nevű kínai pengetős hangszer — mellett. A magyar közönség már a nyolcvanas években kapott egy bőséges ízelítőt a hagyományos kínai zenéből, amikor a Hungaroton 1987-ben megjelentette a Tavasz egy holdvilágos folyónál — Kínai hagyományos zene című nagylemezt. Ismereteink azóta egyre csak bővülhettek, és bővülni fognak ezen a koncerten is.
A bianzhong bronz harangkészletből álló, dallamjátékra alkalmas hangszer, amelyet az időszámításunk előtti első évezredben fejlesztettek ki. A harangokat fakeretre akasztják, és fakalapáccsal vagy rúddal különböző hangmagasságokat szólaltatnak meg. A több mint háromezer éves múltra visszatekintő bianqing ehhez hasonlóan szintén ütőhangszer, csak itt a hagyományosabb harangok helyett L alakú, lapos kőharangokból áll a készlet. Mindkét zeneszerszám már az ókorban fontos hangszere volt a kínai rituális és udvari zenének.