Mészöly Ágnes új regényében, a Színház a félhold árnyékában című kötetben a Vitéz János Nyolcosztályos Gimnázium diákjai újra időutazásra indulnak, és a reformáció korába csöppenve izgalmas kalandok és váratlan fordulatok várják őket.
Egy újabb, 9–12 éveseknek szóló kötettel bővül az Abszolút Töri sorozat, mely a magyar történelem legfontosabb időszakait hozza közelebb a kiskamasz olvasókhoz. A sorozatba olyan olvasmányos és izgalmas könyveket válogatunk, amelyek abszolút lendületesen, abszolút színvonalasan, abszolút mai nyelven szólnak a magyar történelem fontos pillanatairól és korszakairól.
A szereplők útra kelnek az időben, és az olvasó egy fordulatos kalandregényt végigizgulva, szinte észrevétlenül kerül közelebb az adott kor szelleméhez, fontos alakjaihoz. Utazzunk bármilyen messze is a múltba, egy biztos: ezeket a könyveket abszolút jó olvasni, legyen szó akár Buda visszafoglalásáról, Rákóczi koráról, Mária Terézia trónra lépéséről akár a francia forradalomról.
A történetekből kiderül, hogyan éltek a nagy történelmi események árnyékában az átlagemberek, és az olvasók a múlt megismerésével jobban megérthetik saját jelenüket is. Az eddig megjelent letehetetlen, kalandos regények segítségével a 10 éven felüli olvasók a honfoglalást megelőző évektől az 1956-os forradalomig már sok különböző évszázadot bebarangolhattak.
Mészöly Ágnes A királyné violája című regényéből megismert Betti és Kende már tapasztalt időutazó, de mikor vissza akarnak látogatni Mátyás korába, Krisztin, a nyolcadikos influenszer utánuk szökik, és ezzel mindent összekavar. A gyerekek egy másik korban kötnek ki, és amint kilépnek az alagútból, perceken belül török, német, majd magyar fogságba esnek, hiszen nem máshol landolnak, mint 1651-ben, a három részre szakadt Magyarország kellős közepén…
A gyerekek aztán kalandos úton egészen Sárospatakig utaznak, ahol Kende a református kollégiumba kerül, a lányok pedig a Rákóczi-kastélyban megismerkednek az öreg fejedelemasszonnyal, Lorántffy Zsuzsannával. Egy fejedelmi esküvő és egy színdarab aztán olyan bonyodalmakba keveri őket, amiknek a megoldásához minden ravaszságukra, de még a nyelvtudásukra is szükségük lesz…
Az olvasó megtudja, kicsoda Comenius, mit tanultak a kora újkori diákok, hogy működött egy fejedelmi udvar, hány udvarhölgye volt egy német hercegnőnek, és főleg, hogy a gyerekek visszajutnak-e a jövőbe. Mészöly Ágnes legújabb regényének lebilincselően izgalmas történetvezetése, a főszereplők karaktere és a szöveg humora garantálja, hogy még a történelem iránt kevésbé érdeklődő olvasók sem tudják majd letenni a könyvet.
A Színház a félhold árnyékában című könyvbe ide kattintva lehet beleolvasni.