A Lalliox Records gondozásában jelent meg Pregun Tamás legújabb szólóalbuma, melyre Rachmaninov két ikonikus darabja került.
Pregun Tamás így mesél a felvételről: „a Göteborgban felvett új lemezem középpontjában Rachmaninov teljes Études-Tableaux sorozata áll. Azé a Rachmaninové, aki oly meghatározó eleme volt életemnek már a korai években is, és akinek a zenei világát, visszatérő motívumait, kompozíciós technikáit pár éve a DLA disszertációm fő témájának választottam.
Az album műsorának kiválasztásakor a szerzőhöz való személyes kötődésemen túl egyfajta hiánypótlás is célként lebegett előttem, mivel magyarországi zongorista által a teljes ciklusból eddig még nem készült hangfelvétel. Ez a nemes projekt tehát nem csupán a Rachmaninov zenei világa iránti tiszteletem es rajongásom kifejeződése: egyúttal szerettem volna hozzátenni valami különlegeset – értéket és újdonságot egyaránt – a hazai zongorás hanglemezfelvételek sorához. A nemzetközi szcénában már más a helyzet: se vége, se hossza a jobbnál jobb összkiadásoknak, hosszú évtizedekre visszamenőleg. Ennek ismeretében az is célom volt, hogy ezzel a műsorral ne egy „sokadik” albummal rukkoljak elő: azt tartottam a legfontosabbnak, hogy az anyagban hallható és érezhető legyen a fent már említett „személyes kötődés”, ami által megmutathatom ezeknek a komplex – és rendkívül nehéz – műveknek egy új, és talán kevéssé ismert oldalát.
Elegancia, érzékenység, hangzó térbeliség – ezt a három kifejezést tudnám kiemelni, melyeket a leginkább prioritásként kezeltem ennek a nagyszerű etűd-sorozatnak, valamint az Op. 3-as Morceaux de Fantaisie-nek a felvétele során, és igyekeztem a tőlem telhető legjobban interpretálni.”
Pregun Tamás zongora tanulmányait a Zeneakadémián végezte. Ebben az időszakban több versenyen is részt vett, Olaszországban a „Citta di Gorizia” nemzetközi zongoraversenyen 1. díjat nyert. Számos koncerten és fesztiválon lépett már fel Európában és Japánban, szólóban és kamarában egyaránt. 2010-ben egy teljes tanévet párizsi Conservatoire Supérieur nagyhírű intézményében tanult. 2017-ben elnyerte a Fischer Annie előadóművészeti ösztöndíjat. 2020 novemberében megszerezte DLA doktori fokozatát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. Az elmúlt években több lemeze is megjelent. A fellépések és a lemezfelvételek mellett a zeneszerzés világa is egyre nagyobb szerepet játszik művészi tevékenységében, 2018 óta több alkalommal is bemutatta saját szerzeményeit, 2023-ban pedig megjelent szerzői lemeze, melyen saját szóló- és kamaraművei hallhatóak.