A 2024-es nyári évad során 75 különböző műfajú, izgalmas programmal várta közönségét a Városmajori Szabadtéri Színpad, a rendkívül változatos szezont vidéki színházi produkciók, látványos táncelőadások, népszerű alkotók közös koncertjei, színes gyerekprogramok, tematikus séták és filmvetítések tarkították.
A Városmajori Szabadtéri Színpad június 4. és szeptember 9. között megvalósult 102. éve egy nagyszabású díjkiosztó gálával zárult, amelyen rangos szakmai elismerések kerültek kiosztásra. A Szemle Plusz zsűrizett programsorozatának idei legjobb előadása a Miskolci Nemzeti Színház Gyévuskája lett (rendezte: Ascher Tamás), de az évadzárón gazdára találtak Peremartoni Krisztina, a Színház művészeti tanácsadójának különdíjai, a Fidelio magazin elismerése, és a Budapest a Fiatal Tehetségekért díja is.
„Az idei évadban, gondolva a különféle ízléssel bíró közönségünkre, a programok válogatásában a változatosság ugyanúgy hajtott minket, mint a minőség és az új keresése. Budapest egyetlen nyári prózai színházat játszó helyszíneként kiváló színházi- és gyerekelőadásokkal készültünk, koncerteket, táncelőadásokat, helytörténeti sétákat és filmvetítéseket is szerveztünk nyárra, és idén először új műfajjal is bővült a repertoárunk: önálló estjeinken elismert gondolkodók és művészek voltak láthatóak, úgymint Dr. Csernus Imre és Vámos Miklós, vagy Steigervald Krisztián generációkutató és Bősze Ádám zenetörténész.” – mondta Benkő Nóra, a színház igazgatója az évadot lezáró eseményen.
A 2024-es nyár egyik kiemelt eseménye volt az Örkény István Színházzal közös produkció július 5-i ősbemutatója. Az [ESCAPE] – A Donkihóte-projekt című előadás szövegkönyvét Závada Péter, Varga Zsófia, valamint az előadás rendezője, Kovács D. Dániel jegyzi, és bár a kiindulási pontot Cervantes Don Quijote-ja biztosítja, a világot jobbítani akaró hős története ebben a feldolgozásban a kortárs popkultúrában jelenik meg. A gamer kultúra érdekességeit, a virtuális valóság lehetőségeit és problémáit felvonultató, különlegesen látványos produkció a nyár folyamán négyszer volt látható a budai színpadon az Örkény kilenc színészével.
A Városmajori Szabadtéri Színpad 2024-es színházi évadát Ibsen Babaház (Nóra) című miskolci vendégjáték indította el. Június és július folyamán az Orlai Produkciós Iroda több előadása is bemutatásra került a Városmajorban: a Kalamazoo, a Skorpió és a tavalyi koprodukcióban megvalósuló Még egy kört mindenkinek című előadásokat láttuk vendégül. Később, többek között a Vidám Színpadról a Ments meg, szerelem!, a Budaörsi Latinovits Színházból az Egerek és emberek, míg a 6SZÍN-ből a Garzonpánik című produkciók várták a nézőket a budai színpadon.
Felszabadult szórakozást ígért Egy életem: Mucsi Zoltán című különleges életrajzi stand up-ja is, valamint édes ízekkel és savanykás zamattal várta a publikumot Stahl Judit Improvizációs gasztroszínháza, a Flódni. Az életükkel játszottak a Három magas nő Pulitzer-díjas darab szereplői és felhőtlen szórakozást biztosított Ray Cooney – John Chapman: Ne most, drágám! című bohózata a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház előadásában.
Augusztus elején ismét Mucsi Zoltánt láthatta a közönség, ezúttal a szolnoki Szigligeti Színház A fösvény című Molière-vígjáték főszerepében, ezt követően pedig egy párkapcsolat megpróbáltatásain vezette végig a nézőket a Bármi lehetséges, ha elég erősen gondolsz rá a Loupe Színházi Társulástól.
A tánc ezen a nyáron sem maradhatott ki a Városmajori Szabadtéri Színpad repertoárjából, a műfaj kedvelőinek örömére két produkció is érkezett hozzánk, a Duda Éva Társulat a FRIDA, az élet múzsájával, míg a Szegedi Kortárs Balett a Carmen+ című produkciójával bűvölte el az érdeklődőket.
2024-ben visszatért színpadunkra a Budapest Klezmer Band, először lépett fel viszont Barabás Lőrinc trombitás, quartetjéhez SENA is csatlakozott. Szintén először énekelte be a Városmajort a Kiss Tibi és az Aranyakkord, és nagyszabású zenekari koncerttel mutatkozott be a Junior Prima díjas magyar színésznő-énekesnő, Gubik Petra is a budai színpadon. Horgas Eszter fuvolaművész A nő arcai című koncertjén Koós Réka vendégeskedett, míg a Magashegyi Underground Egyszer majd még látlak című akusztikus estjén Beck Zoli csatlakozott Bocskor Bíborka formációjához.
Gyerekközönségünket a Kaláka együttes és Halász Judit ismert dalai várták idén. Az elmúlt évek hagyományait és sikereit folytatva 2024 sem maradt vetítések nélkül: Reisz Gábor Magyarázat mindenre című filmdrámájával indult a szezon a Cirko Film jóvoltából, míg a Vertigo Médiával együttműködésben a Julien Hervé rendezte Ki hitte volna? című francia vígjátékot láthatta filmvásznunkon a nagyérdemű.
Ezen a nyáron folytatódtak a színház 100 éves múltját és Budapest első közparkjának történetét elmesélő, a Budasteppel közösen indított városmajori séták, szeptember 2-án, a Budapest Főváros Holokauszt 80 emlékév programsorozatához kapcsolódva pedig Ács Dániel mesélte el A gyilkosok emlékműve című dokumentumfilmjéből kimaradt történelmi érdekességeket tematikus sétája során.