A Nemzetközi Népzenei Analízis Workshop programjain évente találkoznak az etnomuzikológia, a zenetudomány és a zenei információ-visszakeresés területén dolgozó kutatók, hogy fejlesszék azokat az informatikai eszközöket, alkalmazási módokat és modelleket, melyek a zenei analízist és az adatfeldolgozást segítik, különös hangsúlyt fektetve a népzenére és a világzenére.
Az 5. Nemzetközi Népzenei Analízis Workshop június 26-29. között kerül megrendezésre Thesszalonikiben. A konferencia fórumot biztosítva ösztönzi az új ötletek és kutatási tapasztalatok eszmecseréjét etnomuzikológusok, zenészek, könyvtárosok, diákok, múzeumi dolgozók, számítástechnikai szakemberek és a zenei információ-visszakereső kutatók között.
A világ gazdag zenei öröksége egyre nagyobb figyelmet kap az etnomuzikológia, a zeneelmélet, a zenetörténet, a zenepszichológia és a zenei informatika terén.
A workshop célja az interdiszciplináris együttműködési hálózatok előmozdítása és új, több tudományágat felölelő eszközök és technikák kifejlesztése, amelyek elősegítik a hagyományos zene és a világzene mélyebb megértését és a világ zenei kulturális örökségének megőrzését és továbbadását.
A konferencia fő témája a nyugati műzene hatókörén kívül eső zenei hagyományok összességége, annak legátfogóbb vizsgálata.
A tudományos témák között szerepel a számítógépes etnomuzikológia, számítógépes analízis-rendszerek a nem nyugati és a népzene számára, új zenei transzkripciós módszerek, empirikus zenei megközelítések, a zenei szájhagyományozódásának modelljei, esztétika és filozófiai kérdések, hang-és szimbolikus ábrázolás.
A konferencián a magyar hagyományokról is szó esik. A táncosok és a zenészek egymásrautalt szerepköre az erdélyi falusi zene szerveződésében címmel Judith E Olson tart előadást az Amerikai-Magyar Folklórközpont képviseletében.