A BBC egy listán összesítette a zene nem is oly távoli jövőjét illető előrejelzéseit, amelyeket 2018-as bizonyítékokkal támaszt alá.
Kedvenc előadónk nem hús-vér énekes.
Japán egyik legnépszerűbb énekese, Hatsune Miku egy humanoid, Roy Orbison 3D hologramja pedig turnéra indul a Királyi Filharmonikus Zenekarral.
Lenyűgöző videón figyelhetjük meg a karmester legapróbb mozdulatait
Az élő koncertek egész mást jelentenek.
Élő előadó plusz virtuális vagy kiterjesztett valóság, 3D mapping – ez lesz az új koncerttrend, ennek következtében akár azt is érezhetjük, hogy a színpadon állunk, nem a küzdőtéren.
A lemezstúdió a laptopon van.
A felvételekhez az sem kell, hogy egyszerre tartózkodjanak egy helyszínen a zenészek. Elég, ha a hangfájlokat elküldik egymásnak vagy a hangmérnöknek, és így áll össze a dal.
Közvetlen kapcsolat van az előadó és a rajongó között.
Az előadók a leghűségesebbeket, legkitartóbbakat megjutalmazzák, köszönetképpen például nem túl nagy értékű, inkább gesztusként jelentős exkluzív, más csatornán el nem érhető ajándéktárgyakat vagy épp CD-t küldenek.
Az új technológiai trend nem mindenkié.
Ellentétben a zenével. Mert mindig lesznek olyanok, akik koncerten akarnak találkozni kedvenc muzsikusukkal, aki igazi, élő zenész, aki stúdióban veszi fel a lemezt, és saját kezével dedikálja a rajongónak új vagy épp régi lemezét.
(A BBC cikke alapján)