A Mindörökké látványtervezőjét, Nyitrai Annát díjazták hétvégén a Tallinni Fekete Éjszakák Nemzetközi Filmfesztiválon. Pálfi György filmje Tar Sándor novellája alapján a posztapokaliptikus, militarizált övezetté átalakuló Magyarországon meséli el egy szerelmi háromszög történetét.
A Mindörökké forgatókönyvét Pálfi György és Ruttkay Zsófia készítette Tar Sándor El, valahová című novellája alapján. A film a nem túl távoli jövő militarizált övezetében, Magyarországon játszódik. A front nyugatabbra mozdult, ez már a hátország. Ocsenás egy katonai kórházban lábadozik, amikor épp a falu fölött lőnek szét egy utasszállító repülőgépet. Ocsenás a helyi kocsmában ismerkedik meg Béressel, majd asszonyával is. Margitka magatehetetlenül létezik egy kisgyerek értelmi szintjén, külseje azonban arról árulkodik, hogy a lezuhant repülőgép túlélője lehet. A hármójuk között kialakuló furcsa szerelmi háromszög az elkerülhetetlen tragédia felé tart ebben a közegben.
A film látványtervezője személyesen vette át a díjat. Nyitrai Anna látványtervezői munkája többek közt a Virágvölgy, a Szép csendben, a Külön falka és a Békeidő. Legközelebb Csuja László és Nemes Anna Szelíd című filmjében láthatjuk az általa kitalált látványvilágot.
A Mindörökké a Pusztai Ferenc vezette KMH Film gyártásában készült, további producer Galambos Zoltán, kooproducerek: Rajna Gábor (Visionteam), Juhász András (Arizona), Juhász Csaba (Front VFY), Pálfi György (Filmax) és Zányi Tamás (Saint Audio Studio).
A Tallinni Fekete Éjszakák Nemzetközi Filmfesztiválon idén a magyar filmek központi szerepet kaptak, így a Mindörökké mellett a helyi közönség láthatta: A feleségem történetét, amely egyúttal a fesztivál nyitófilmje is volt. Az utóbbi évek terméséből készült válogatásban vetítették a Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre, a Hab, A legjobb dolgokon bőgni kell, az Evolúció, az Eltörölni Frankot, a Post Mortem és a Külön falka című filmet is. A friss alkotások mellett pedig Jancsó Miklós, Makk Károly, Mészáros Márta és Huszárik Zoltán restaurált filmjeit, valamint 10 magyar rövidfilmet is bemutattak. Utóbbiak közül Nagy V. Gergő rövidfilmje, Az ezredes a vörös nőért sír különdíjat kapott. Pálfi Györgyöt korábban már díjazták Tallinnban: 2006-ban a Taxidermia az észt filmkritikusok díját nyerte el.
A Mindörökké hazai bemutatója 2022-ben lesz, a hivatalos dátum még nem ismert.
(via Magyar.film.hu)