Július 26-án, életének 69. évében, hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt Lukácsházi Győző tubaművész, zenei ismeretterjesztő, műsorvezető, a Klasszik Rádió egyik alapítója, a Bonbon matiné megálmodója.
Lukácsházi Győző 1953. szeptember 6-án születetett. Zenei elkötelezettségét Dunaújvárosban szerezte, ahol egy Kodály Zoltán által rendszeresen látogatott iskolába, a Móricz Zsigmond Zenei Általános Iskolába járt.
Előbb csellózni, később tubázni tanult. A két hangszert párhuzamosan vitte középiskolás korában, amelynek helyszíne a győri Liszt Ferenc Zeneművészeti Szakközépiskola volt. A Zeneakadémiára tubával került, ahol 1979-ben szerezte tuba-kamaraművész és tanári diplomáját.
Játszott a Magyar Állami Operaház zenekarában, tagja volt a Vám- és Pénzügyőrség Zenekarának, majd 1983-tól a Budapest Ragtime Band vezetője lett. Ezt követően a Magyar Rádió szerkesztőjeként dolgozott, ahol később a Könnyűzenei Produkciós Szerkesztőség vezetője lett.
Rádiós szerkesztő és műsorvezetői munkái között találjuk a Verkli és a Világzene Magazin című műsorokat, a Bartók Rádióban vezette a Muzsikáló Reggelt, majd elindult a Tóbiás matiné, valamint a Partitúra című, gyerekeknek szóló játékos ismeretterjesztő sorozata.
Fő tevékenységének mindemellett a Bonbon matinék szerkesztését és műsorvezetését tartotta, amely az elmúlt évtizedekben több ezer gyereket vezetett be a koncerttermek világába a legrangosabb zenei produkciókon keresztül.
2013-2018 között a Szegedi Szimfonikus Zenekar igazgatója volt, ebben a tevékenységében is fontos szerepet kapott a zenei nevelés, a zenekar népszerűsítése a médiumokon keresztül, vagy egyéni stílusú műsorokkal megjelenni Szeged városának utcáin, terein. Tevékenységét átlátta a gyerek- és felnőtt közönség iránt táplált tisztelet, meggyőződése, hogy a zene és annak szeretete jobbá teszi az embereket és a világot. Háromszoros nívódíjas, kétszeres Artisjus-díjas, eMeRTon- és Bánffy Miklós-díjas művész volt.
(A téma érzékenysége miatt ebben a cikkben nem jelenítünk meg reklámot.)