A Muzsika folyóirat valamivel több mint hat évtizeden át volt a hazai zenei élet szereplőinek és közönségének mérvadó nyomtatott kiadványa.
Az online formában újra indult lap bevezetőjében Miklósa Erika Kossuth-díjas operaénekes a következőket írja: „ma, 2022 őszén kiváltképp aktuális a művészet jelenéről és jövőjéről elmélkedni. Érezzük, tudjuk, a közelmúlt olyan erejű paradigmaváltást és kérdésözönt hozott a kulturális élet számára, amely minden feltételezettnél gyorsabb és rafináltabb válaszokat követel mindnyájunktól, akik küldetést érzünk bármilyen indíttatásból a művészet iránt. E kérdések nyugtalanítóak, ugyanakkor magukban rejtik a kihívás nagyszerűségét is. A Muzsika online újraindítása önmagában is egyfajta válasz. Viva la Muzsika!”
A Muzsika című komolyzenei – zenetudományi, zenekritikai, zeneművészeti – havilap első száma Kodály Zoltán 75. születésnapjának tiszteletére, 1958 január elején jelent meg. Asztalos Sándor zenekritikus és zeneesztéta volt az első főszerkesztője. A lap valamivel több mint hat évtizeden át volt a hazai zenei élet szereplőinek és közönségének mérvadó kiadványa, mely 2018 végén szűnt meg.
A most online formában újjászületett Muzsika.org ügyvezetője és megbízott főszerkesztője, Bonecz Ervin azt mondja: „rendkívül igényes lap volt a Muzsika, tisztelet érte a lap mindenkori szerkesztőinek, íróinak, fotósainak Még a Szegedi Konzervatóriumba jártam, amikor már rendszeresen olvastam. Tudom, ennek a lapnak is meghatározó szerepe volt abban, hogy később kulturális menedzsmenttel, zenei impresszálással is foglalkozni kezdtem. Aztán két évvel ezelőtt egy zenészbarátomtól megkaptam születésnapomra a legendás Muzsika első, 1958-as számát. Kodály Zoltánnal a címlapján. Volt benne egy kisebb írás egy kilencéves csellóművészről, a zeneakadémiai hangversenyéről. A lap kritikusa azt írta, ebből a kilenc esztendős csellistából világhírű művész lehet. Így is lett, Perényi Miklósról szólt az a cikk. Onnantól folyton az járt a fejemben, hogyan éleszthetném fel a Muzsikát online formában. Támogattak ebben zenész barátaim, ismerőseim, a szakmából sokan. Köszönöm a biztatásukat. És köszönöm a szakma képviselőinek, hogy megfogalmazták, mit jelentett számukra egykor a Muzsika, és mit jelent most a megújulása. Fogadják szeretettel a megújult Muzsikát és a vele együtt szintén online újjászülető Koncertkalendáriumot. Legyen része hétköznapjaiknak, olvasási listájuknak, legyen mérték és minőség a szakma és a közönség számára. Még valami: ügyvezető fogok maradni, csak átmeneti a megbízott főszerkesztőségem, hiszen hamarosan kinevezzük a Muzsika főszerkesztőjét.”