1973. február 17-én született Ónodi Eszter Jászai Mari-díjas színésznő. A Katona József Színház tagja, akit a színpad mellett filmekben és sorozatokban is imád a közönség.
Ónodi Eszter 1973. február 17-én Kovács Eszter néven született Budapesten. Gyermekkorát is a fővárosban töltötte. Édesanyja statikus-tervező (leánykori neve Ónodi), édesapja villamosmérnök. 25 évesen változtatott nevet – édesapja után Kovács volt –, és vált édesanyja nevével Ónodi Eszterként ismert színésznővé. Hat éves korától nyolc éven át tanult zongorázni.
1991-ben érettségizett a budapesti Eötvös József Gimnáziumban, ahol tagja volt a színjátszótársulatnak. 1991–1995 között az ELTE angol–magyar szakán tanult és szerzett bölcsészdiplomát. Közben 1994-ben felvételt nyert a Színház- és Filmművészeti Főiskolára Zsámbéki Gábor osztályába. Már harmadéves főiskolásként megkapta első főszerepét a Katona József Színházban Shakespeare: Szeget szeggel című darabjában. Azóta is ezen a színpadon játszik.
Olyan színpadi alakítások fűződnek a nevéhez mint, Csehov: Cseresznyéskert – Ánya; Shakespeare: Szeget szeggel – Izabella; Molnár: Játék a kastélyban – Annie; Dosztojevszkij: Az idióta – Nasztaszja Filippovna; Csehov: Ivanov – Anna Petrovna; Gorkij: Barbárok: Monahova; Biljana Srbljanović: Sáskák – Dada; Weöres: A kétfejű fenevad – Báthory Susánna hercegnő; Spiró György: Koccanás – Nő, Molière: A mizantróp – Célimène; Widmer: Top Dogs – Lili; Henrik Ibsen: Nóra-Karácsony Helmeréknél – Nóra
Belekóstolt a filmforgatás világába is. 1998-ban megkapta Eszténa főszerepét Az alkimista és a szűz című filmdrámában. Ezt követte a Kalózok (1998) és a Meseautó (2000) vígjátékokban egy-egy szerep. A 2000-ben bemutatott Glamour című filmbeli alakításáért ugyanebben az évben megkapta a Filmszemle fődíját.
Ezt követően folyamatosan forgatott, sőt szinkronizált is, szinte valamennyi jelentősebb magyar közönségfilmben láthattuk: szerepelt Deák Krisztina Jadviga párnája című alkotásában, a Valami Amerikában (2001), a Hukkléban (2002), Fazekas Csaba Boldog Születésnapot című (2003) játékfilmjében is – ezért az szerepért megkapta a 34. Magyar Filmszemle Legjobb női alakításért járó díját. Később dolgozott között Bergendy Péter Állítsátok meg Terézanyut! (2004) című vígjátékában, után pedig a Valami Amerika 2-ben és 3-ban is játszott. Nemzetközi elismerésben részesült az Aglaja (2012) főszerepéért – 2013-ban pedig átvehette Arany Nimfa-díjat a Monte Carlo-i Filmfesztiválon.
Az utóbbi időben több sorozatban is dolgozott. Az Aranyélet, a Korhatáros szerelem és a Bogaras szülők után az RTL-en futó Apatigrisben is láthatták a nézők.
2021-ben Ónodi Eszter énekesnőként tűnik fel egy akkor alakult zenekar, az Ónodi Eszter & The Open Pub frontembereként. A formáció első nagylemeze 2021-ben jelent meg ‘Amikor összegyűrtük az eget’ címmel, Kirschner Péter dalszerző-producer zenei vezetésével, valamint Karafiáth Orsolya mellett Szabó Balázs, Egressy Zoltán és Vető János szövegeivel.
Élettársa Keszég László színész-rendező, fiuk Zsigmond 2006-ban született.