A Magyar Színház sajtótájékoztató keretében engedett betekintést április 17-én legújabb bemutatójuk, a Jó estét nyár, jó estét szerelem hangulatába és kulisszatitkaiba. Fejes Endre és Presser Gábor zenés drámájának színpadi változata Nagybaczoni Nagy Kati rendezésében látható április 26-tól a teátrum Sinkovits Imre Színpadán.
Az esemény indításaként a darab szereplői Jenes Kitti, Kusnyér Anna, Tóth Angelika és a színdarab főszereplője Pásztor Ádám egyedi oldtimer autóval érkeztek a színház elé. A színészek jelmezei és a színház szalonjában berendezett installációk megidézték az előadás korszakát az 1960-as, ’70-es éveket.
Nagy Viktor Jászai Mari-díjas rendező, a Magyar Színház frissen kinevezett igazgatója, arról beszélt, hogy egy igazgató számára igazi öröm, ha egy bemutatásra kerülő darab értékei egybeesnek saját értékrendjével, illetve azzal a hitvallással és jövőképpel, amelyet a teátrum képviselni szeretne. A Jó estét nyár éppen ilyen mű, amely amellett, hogy egyetemes és örök igazságokról fogalmaz, egyszerre szól a közönség szívéhez és elméjéhez is. Hangsúlyozta, hogy a stúdiószínpad a jövőben a modernebb, ám mégis klasszikus előadások színhelye lesz, amelyek egyszerre szórakoztatják és tanítják is a közönséget.
Nagybaczoni Nagy Kati, az előadás rendezője méltatta a társulatot, kiemelve felkészültségüket és beszélt arról is, hogy a próbafolyamat alatt jó élmény volt számára megtapasztalni a régi hagyományok szerint gondolkodó alkotóközösség lendületességét és odaadó hozzáállását.
A színészek kiemelték az előadás különlegességét és azt, hogy milyen új kihívások elé állítja őket. A főszereplő Pásztor Ádám, aki Viktor karakterét alakítja, elárulta, hogy teljesen más színészi eszközöket alkalmaz most, mivel intimebb térben játszanak, közelebb a nézőkhöz. Az előadás premierje április 26-án lesz, és több alkalommal is látható lesz még az évadban.
A Jó estét nyár, jó estét szerelem a magyar zenés színházi irodalom egyik legkülönlegesebb, egyben legsikeresebb darabja. Ősbemutatója óta igazi klasszikussá vált, ami nem is csoda: egyszerre elgondolkodtató, kritikus látlelet a társadalmi álszentségről s az emberi hiszékenységről, ugyanakkor szórakoztató, szellemes, fordulatos, slágerekben gazdag zenés mű is.