Hatalmas sikert aratott 1860-ban a Lurline, az írek egyik legismertebb operaszerzőjének, William Vincent Wallace-nek műve. A méltatlanul elfeledett darab újrafelfedezése közel egy évszázadot váratott magára. Halász Péter karmestert Una Hunt, díjnyertes ír producer kérte fel a rajnai Loreley szirén legendáját elmesélő opera vezénylésére, amelyet július 26-án mutatnak be újra a Dublinban.
Az 1860-as londoni premier után a Lurline megjárta Sydney-t, New Yorkot, Chicagot, de a 20. században a darab lekerült a nagy operaházak műsoráról. Most az Ír Szimfonikus Zenekar és a Heritage Music Production közös előadásában éled újjá a mű. Halász Péter is első alkalommal dirigálja az ír szerző művét, a Lurline szirént játszó Rachel Kelly énekesnővel azonban már korábban dolgoztak együtt.
„Lettországban vezényeltem Rossini Hamupipőkéjét, amelyben Rachel Kelly volt a címszereplő, aki amellett, hogy egy csodálatos szoprán, Una Hunt producer és zongoraművész lánya. A közös munka és az előadás sikere mindannyiunkban szép emlékként élt, ezért is mondtam örömmel igent a felkérésre” – mondta el Halász Péter. „Emellett persze izgalmas a feladat is, egy ilyen méltatlanul elhanyagolt romantikus nagyopera újra felfedezése egy olyan producer mellett, aki az ír zene egyik legelismertebb szakértője.”
Halász Péter jelenleg a Magyar Állami Operaház első vendég karmestere, rendszeresen dolgozik a düsseldorfi Rajnai Német Operaházban, és amellett, hogy szakmai versenyeken zsűrizik, vendégoktató a Liszt Ferenc Zeneakadémián is.
William Vincent Wallace Írország egyik legkiválóbb 19. századi operaszerzője volt. Első operáját, a Maritanát 1845-ben mutatták be Londonban, amely óriási sikert aratott.
Az előadásról bővebb információ itt érhető el.