Úgy tűnik, mintha a nagy számok törvénye uralkodna az idén a fertőrákosi Barlangszínház színpadán. A június 10-én induló SopronDrum Ütőshangszer Fesztiválon a 102 éve született Ella Fitzgeraldra emlékezik a Budapest Jazz Orchestra Malek Andrea, Náray Erika és Tóth Vera közreműködésével. Június 14-én pedig a színpadot 40 éve kopató Incognito lép fel, akiket a 35 éves szülinapjukat ülő Amadinda követ.
A zenei élet ez után sem ér véget, hiszen a SopronDrum után indul csak az igazi nyár, kezdődik a vakáció, itt ilyenkor pezseg igazán az élet, lehet bringázni és távcsővel madarat lesni a Fertő-tó partján, a borospincékben kékfrankost kóstolni, szörfözni, hajókázni, jókat kirándulni, felfedezni a Pannon-tenger lerakódásából keletkezett Fertőrákosi Kőfejtőt, és senkit nem zavar, ha vasárnap estére esik egy koncert, hiszen hétfőn nem kell az iskolába rohanni.
Rögtön Szent Iván éjét követő legközelebbi vasárnap, június 23-án a magyar népzene 3o éve elismert képviselője, a Csík Zenekar folytatja a határok nélküli, sokszínű koncertsorozatot. Léptek már fel olimpián (2000-ben Sydneyben), kulturális műsorban, a világ több pontján, határon innen és túl is, most a Fertőrákosi Barlangszínházba érkeznek. A zenekart 1988-ban alapította Csík János Kecskeméten. A Csík Zenekara népzene folklórkincseivel ötvözi a könnyűzenét, így születik meg például saját hangzásvilágukban a Most múlik pontosan Quimby-dal feldolgozása. A Csík Zenekar maga egy műfaj. A népzene autentikus értéke, a modern világ sodró ereje, a gyökerek mélysége. A zenekart 1988-ban alapította Csík János Kecskeméten. A koncertek mellett több mint húsz éve szerveznek táncházat is, varázslatos éjszaka vár az idelátogatókra, és ki tudja, még lehet, hogy akár táncra is perdülnek. Minden bizonnyal felcsendül a 30. szülinapra, Grecsó Krisztián szövegére közösen íródott Boldogság című jubileumi dal is, a közönség igazi örömzenére számíthat a koncert alatt.
A Budapest Bár már 10 éve válogat a magyar zeneirodalom ránk hagyott kincseiből, miközben saját számokat is írnak és ez alatt az idő alatt nem kevesebb, mint 10 album anyagával kényeztették el rajongóikat. A csapatnak köszönhetően rég elfeledett dallamok kerültek be a köztudatba és váltak a fiatalok kultúrájának részévé. Számos egykori slágert leporoltak és újra életre keltettek vagy öltöztettek új köntösbe. Korok, kultúrák, stílusok és korosztályok találkoznak a produkciójukban. A Budapest Bár a szívbemarkoló és szívderítő dalok cigányzenei feldolgozásaival vált Magyarország egyik legnépszerűbb zenekarává; vonzerejét a kitűnő zenészeknek és a magyar rockzene kultikus énekeseinek is köszönheti. A Budapest Bár mindenkit vár augusztus 3-án.