A felújított Rumbach utcai zsinagógában Bartók, Madarász és Dohnányi műveiből ad szólóestet Fejes Krisztina zongoraművész október 17-én 19 órától.
A magyar zenének, a magyar honi zeneszerzésnek sok évszázados folytonossága van. Sokan hiszik azt, hogy a 19. századi Liszt és Erkel után csupán Bartók és Kodály neve jelzi a magyar zenét, nem véve tudomást arról, hogy virágzó magyar gregorián kultúra, magyar klasszika (Eszterházy Pál, Istvánffy Benedek) és magyar romantika (Mosonyi Mihály) is létezett, nem beszélve számtalan 19-20. századi szerzőről Egressy Bénitől Dohnányin, Weineren át a kortársunk, Szokolayig.
Ezen a koncerten is a hazai zeneszerzés kontinuitását az elmúlt évszázad két nagyja után egy ma élő komponista, Madarász Iván különös műve jelzi. A romantika zenei nyelvén megfogalmazott darabja olyan variáció-sorozat, amelyben felvonultatja 19. századi harmónia- és dallamvilág teljes eszköztárát saját zeneelméleti koncepciója alapján.
Fejes Krisztina nemzetközileg elismert zongoraművész. A Fejes Művészeti Akadémia Egyesület megálmodója és alapítója. Számára fontos a gyökerek és a magyar zenei kultúra megbecsülése, valamint a tehetségek támogatása. Jelenleg szabadúszó koncertező művész és napjaink keresett zongoraművésze, folyamatos érdeklődést, valamint felkérést kap a világ összes tájáról és hazánkban is egyaránt.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem elvégzése után rendszeresen koncertezik és mesterkurzusokat tart világszerte. Tanulmányi évei alatt számos versenyen vett részt sikerrel. A külföldi megmérettetések sorában kiemelkedő jelentőségű 2007-ben a romániai Nagyszebenben megrendezett Carl Filtsch nemzetközi zongoraverseny, ahol második helyezést ért el. 2010-ben elnyerte a Fischer Annie ösztöndíjat. 2012-ben előadóművészi tevékenységéért Artisjus díjjal jutalmazták. Az MMA – Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasa a 2017/2018 –as évre. 2020-ban ismét Artisjus díjjal jutalmazták.
Nem csupán szólistaként képvisel magas előadóművészi színvonalat, hanem kamarazenészként is elismert, számos nemzetközi fesztivál meghívottja hazánkban és külföldön világszerte Európa, Dél Amerika és Ázsia nagy hangversenytermeiben. Például 2017 májusában Kolumbiában szólistaként képviselte Európát, – ezen belül Magyarországot is – a minden évben megrendezett Európa nap alkalmából, és mesterkurzust tartott Popayán Cauca Egyetemén, koncertezett Kolumbiai Nemzeti Filharmonikusok meghívására. Majd 2018-ban ismét Kolumbiában koncertezett, ezzel egyidejűleg kurzusokat tartott a helyi egyetemeken is, köztük az Universidad de Los Andes-en, és Mexikóban a Toluca-i Egyetemen recitallal egybekötve, és koncertezett zenekari kísérettel Pachucaban.