A kamionozás hőskorában dolgozó sofőrök számára elképzelhetetlenek voltak az olyan lehetőségek, amelyek a 2000-es évek sofőrjeinek a rendelkezésére állnak. Persze még néhány év alatt is hatalmas változáson ment keresztül a szakma az internet elterjedésének hála, és úgy tűnik, a fejlődés vonatán nincs megállás.
A kérdés már csak annyi, hogy te magad mennyire élsz ezekkel a lehetőségekkel, mennyire használod őket, sőt egyáltalán mennyire ismered a rendelkezésedre álló opciókat?
Hogyan használd az internetet álláskeresésre?
Ma már szinte sehol máshol nem fogsz álláshirdetésre bukkanni, csak az olyan online platformokon, mint amilyen a Sofőr állás sofőr munkákat kínáló oldalán. Itt lehetőséged van akár hazai, akár nemzetközi viszonylaton is álláshoz jutni.
Persze emellett hasznos lehet egy LinkedIn-profil is, ugyanis a munkáltatók sokszor toborozzák ott is a sofőröket.
Nem maradhat ki a felsorolásból a Facebook sem, amely változatlanul a legnagyobb online közösségi tér. Itt célirányosan akár csoportokat is kereshetsz, valamint az algoritmusoknak hála szembe is jönnek majd a számodra érdekes álláshirdetések.
Ugyanakkor nem csupán állást keresni jók ezek a platformok, de egy-egy munkáltatónak is utána tudsz járni úgy, hogy már nekik dolgozó sofőrökkel veszed fel a kapcsolatot.
Hogyan használd az internetet munka közben?
Ám nem csupán állást szerezni tudsz a világhálónak hála, hanem a kapcsolattartás színtere is lesz a Facebook, a Messenger vagy akár a Twitter is.
Ha az unalmas órákat szeretnéd kitölteni, a rendelkezésedre áll a TikTok, a YouTube, a Spotify, amelyek tartalmas szórakozást is jelenthetnek. Sőt, akár tanulhatsz is útközben, vagy más, híres kamionosok tippjeit, tanácsait hallgathatod meg, hogy minél felkészültebb légy egy-egy munkára.
Sőt, akár a sofőr élet nehézségeit is könnyebben át tudod vészelni, ha tudsz a sorstársakkal egyeztetni, ha tudtok eszmét cserélni, éppen ezért nem árt, ha minél több sofőrrel kerülsz kapcsolatba a virtuális térben is!
Légy a közösség tagja!
Ma már egyenesen elkerülhetetlen az, hogy kimaradj, és ne légy az online közösség tagja. Amikor a munkáltató is online kommunikál veled, amikor a családodat is így tud elérni, amikor az utadat is így tudod nyomon követni, és még a navigáció sem megy net nélkül, akkor bizony rájössz, mennyire kár hadakozni ellene.
Persze nem muszáj folyamatosan a neten lógni, sőt, nagyon okosan is kell használni, hiszen régi bölcs mondás, hogy ami egyszer felkerült a netre, azt onnan ember le nem szedi. Éppen ezért, minden egyes kommentet, posztot érdemes kétszer is meggondolni, valamint olyan szemmel is megvizsgálni, hogy vajon a jelenlegi vagy a jövőbeni munkáltatód mit szólna az adott tartalomhoz.
Ha ezekre odafigyelsz, akkor máris egészségesen fogod tudni használni a világhálót, és így az inkább a malmodra hajtja majd a vizet, semmint kifogná a szelet a vitorládból.