A Magyar Nemzetnek adott interjút a Színház- és Filmművészeti Egyetem frissen kinevezett rektora, melyben kitért az egyetem korábbi vezetésére, a modellváltással kapcsolatos botrányra és beszélt az oktatással kapcsolatos terveiről is.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) új rektora szerint a címben szereplő állítást az bizonyítja, hogy a jobboldalhoz köthető művészek nem kaptak tanári pozíciókat. Elmondta, hogy ő is szívesen tanított volna a főiskolán, ma már egyetemen, ha felkérték volna. A rektor véleménye szerint az SZFE modellváltása kapcsán megnyilvánuló hallgatók komoly előnevelésben részesültek, mindegyikük a kormányt és a kormány politikáját támadta.
Az interjúban Rátóti Zoltán hangsúlyozta, hogy az egyetemen nincs szükség irányított világnézeti nevelésre a szakmai oktatás mellett, inkább példamutatásra kell törekedni, aminek nevelő hatása lehet. „Végeredményben pedig a diákok akarjanak példaképekké válni, mint saját korában Sinkovits Imre, Bessenyei Ferenc vagy Ruttkai Éva volt.”
Kifejtette, Szarvas Józseffel vállaltan hangoztatják, hogy Horvai István és Kapás Dezső szellemi hagyatékát igyekszenek tovább vinni, ami figyelmet és bizalmat jelent. „Erre lehet felépíteni az egyetem szellemiségét. Ne feledjük, itt személyes, személyre szabott oktatás folyik, annyi tanár jut egy-egy diákra. Az oktatók pedig aktív, sikeres művészek” – mondta.
A teljes interjú ide kattintva olvasható.
(via hirado.hu)