Vadonatúj produkciókat és híres együtteseket hívott meg harmadik jazzfesztiváljára, a Barcsay udvarba a szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrum, amelyik a fesztiváljegy mellé ingyen múzeumi belépőt is ad, mindegyik kiállítására.
Június 2-4. között három, stílusában némileg különböző, de a mindenki számára befogadható jazz műfajba még bőven beleillő esten várják a közönséget. Június 2-án crossover produkció nyitja a sort: Oláh Szabolcs friss albumának címe: The Silent Call. Valóban, a gitáros kvartettje a romantikára nyitott, mélységeket mutató, egyedi világot hoz lélekteli zenéjével. Oláh partnerei a hazai jazz-élet kiemelkedő muzsikusai, mint például régi szövetségese, Cseke Gábor zongorista, de az igazi érdekesség a Junior Prima díjas Accord vonósnégyes közreműködése.
A fesztivál előprogramjában péntek délután Tóth Viktor Népmesék szaxofonnal című előadása hallható, valamint a Vujicsics zeneiskola szaxofon szakos növendékei. A zárásról aznap este az Amerikában is hosszú évek óta koncertező és tanító Szabó Dániel gondoskodik. „Középgenerációs” sztárzenekara, Bacsó Kristóffal és Ávéd Jánossal a frontvonalban eddig csak egyszer, egy jazzklubban volt hallható.
A mai modern, de a klasszikusok esztétikájával átitatott jazzt képviseli és adja elő átütő lendülettel Oláh Krisztián, Artisjus-, Junior Príma-, és kétszeres Orszáczky-díjas zongoraművész és együttese. Legújabb sorlemezük, a Music for 24/7 számai is felcsendülnek. Bemutatóval is felér, hogy utánuk Szőke Nikoletta Jazzplosion nevű, most alakult együttese koncertezik. Azért lámpalázasak nem lesznek, mert mindegyik tag több évtizednyi zenekarvezetői és szólista rutint hoz magával, ők ugyanis: Fekete-Kovács Kornél, László Attila, Barcza-Horváth József és Balázs Elemér, akik saját szerzeményeikkel is gazdagítják a produkciót (képünkön).
A hely szellemét vasárnap idézik meg a Barcsay udvarban, ahol régen is sok etnojazz koncert volt. Aznap az Ektar Instrumental Quintet lép fel először. A 21 éve alkotó, olykor változó felállású zenekar motorja a gadulkás Szőke Szabolcs, a magyar etno-jazz kulcsfigurája. A záró koncertet Dresch Mihály, a tavaly (végre) Kossuth díjjal elismert szaxofonos-zenekarvezető adja, aki természetesen fuhunon is, ezen a saját maga alkotta, szívhez szóló hangszeren is játszik. Együttese, bár több új felállást is sikerre vitt időközben, a rég legendás státust elért Dresch Quartet lesz, melynek tagja a világhírű Lukács Miklós cimbalmos is.