Hogyan íródott Szigligeten Balázs Árpád közös szerzeménye Nemes Nagy Ágnessel? Mit jelentett számára visszatérni Amerikába mint magyar zeneszerző, és Oscart kapni a régi stúdiójának szomszédságában? Végül az is kiderül, hogy fia, Balázs Ádám miért jár Komáromba rendszeresen családjával együtt.
Mai vendégünk a KultúReceptben egy kiváló magyar zeneszerző, Balázs Ádám. Azonban nem csupán zeneszerző, hanem csodálatos ember is, aki túl óriási sikereken mai napig szerény, de nem álszerény(!!!), kívülről pedig úgy tűnik, hogy önmagával és a világgal is harmóniában létezik. Ha van ember, akinek jó a közelében lenni, akkor az ő. Nyugodtságot, derűt, békét sugároz.
Zenész családból származik, kisgyermek kora óta zongorázott, majd az ELTE angol szakán végzett, illetve a Bartók Béla Konzervatóriumban Kocsár Miklós tanítványaként.
A diploma megszerzése után aztán Amerikába költözött (előbb New Yorkba, majd Los Angelesbe). Néhány évvel később pedig már a Carnegie Hallban a Yale Filharmonikusok játszották a Hősök útja című szimfonikus költeményét, így Bartók után ő volt az a magyar zeneszerző, akinek ősbemutatója volt ott.
Az Oscar-gálára már szinte hazajár: ő volt Enyedi Ildikó Arany Medve-díjas Testről és lélekről, valamint Deák Kristóf Mindenki című, Oscarral jutalmazott filmjének zeneszerzője.
Egyéb zeneszerzői munkái mellett ma már a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népszerű tanára, tanítványai tisztelik, szeretik. Olyan szakemberként emlegetik, akire támaszként tekintenek, úgy szakmai, mint lelki értelemben véve.
Ismét itt a KultúRecept. Életreceptek művészemberektől, életművészektől, az életben boldogulás művészetéről.