A Bohemian Betyars a nagyszínpadok, fesztiválok, tomboló fieszták zenekara. Ezúttal azonban dalaikat lecsupaszítva, a folklórelemeket kiemelve a tiszta örömzenére összpontosítanak, hogy vendégeik, a Parno Graszt közreműködésével zenéjük autentikus gyökereit tárják fel. A zenekar december 12-én érkezik a Müpába.
A Betyárvilág című koncert a Bohemian Betyars repertoárjának minden korábbi szegletét bejárja, sőt a befogadott hatások feltárásában is újat kínál a rajongóknak. Az utóbbiak szép számmal akadnak, hiszen a 2009 óta működő, Miskolcról származó zenekar az elmúlt évtizedben az egyik legnépszerűbb magyar együttes lett, sőt, sikereik a határokon is túlterjednek. A kezdeti időkben külföldi utcazenéléseken megedződött formáció mára rangos európai klubok visszatérő vendége.
Eddigi öt nagylemezük organikus fejlődést mutat, közönségük létszáma 2016 után növekedett meg igazán, azóta valóban fesztiválkedvenc, nagyszínpados zenekar lettek. A magyar, cigány és balkáni dallamokból kiinduló, azokat skával, punkkal és pszichedéliával keresztező együttes speed-folknak vagy freak-punknak is nevezi az autentikus forrásokat energiával telítő zenéjét, amelyet közvetlenség, ösztönösség és kicsattanó életigenlés jellemez.
Most azonban olyan koncertre készülnek, amilyenre soha korábban nem volt példa. Ahogyan a zenekar fogalmaz, a Betyárvilág-buli kapcsán új oldalukat mutatják meg: „A Müpa minden zenekar számára mérföldkő, olyan helyszín, ahol megmutathatja egy-egy ritkán hallott zenei oldalát. Számunkra ez különösen igaz, hiszen koncertjeinket általában erős torzítás jellemzi. Ez alkalommal nótáinkat lecsupaszítva szeretnénk megmutatni azokat a dallamokat, amelyek eddig a háttérben húzódtak meg. Marad a tiszta örömzene, kiemeljük a népzenei elemeket, és ugyanúgy tapicskolunk egyet az őrület pocsolyájában, ahogyan mindig szoktuk.”
A borsodi fiúk megmutatják zenéjük autentikus oldalát, de úgy, hogy az utolsó két nagylemezükön már vendégeskedő, sőt, velük koncerten is együttműködő Parno Graszt segítségével a tradicionális cigányzenei elemeket domborítják ki. Ezenkívül a dalaikban érvényesülő további fontos hatásokat, a magyar népzenét és a fúvósokban gazdag balkáni folkot helyezik előtérbe. Teszik mindezt úgy, hogy az örömzenélés ezúttal sem tűnik el színpadi jelenlétükből, újragondolt, áthangszerelt dalaik pedig további hangszeres vendégek közreműködésével szólalnak meg. Evés, ivás, duhajkodás, szerelem és sírva vigadás — így szól a zenekar krédója, és biztosak lehetünk abban, hogy a közönség ezúttal is megkapja mindazt, amire számít a fiúktól. Csak most másképp, eddig nem hallott formában.