A Sziget – Papageno Klasszikus, Opera és Jazz színpada a Four Bones harsonakvartettel zárja az ide fesztivált. Legyetek velünk ma is, a meglepetésekről majd élőben!
A Four Bones harsonakvartett folyamatosan teltházas koncerteket ad Európa-szerte, kimagasló eseményeken képviseli Magyarországot, és Ázsiában is visszatérő vendég. Az együttes több mint tízéves fennállása óta megfordult a világ számos országában: koncertezett többek között Angliában, Ausztriában, Belgiumban, Spanyolországban, Bulgáriában, Csehországban, Dániában, Észtországban, Kínában, Németországban és Szlovéniában.
A Cinematic Bones névre keresztelt produkció több európai városban bemutatkozott már, elsőként Stuttgartban, majd Paderbornban és Brüsszelben – most pedig a Sziget Fesztivál közönsége is részese lehet egyedülálló projektnek.
A különleges formáció 2014-ben indította útjára vadonatúj projektjét, amellyel tovább feszegeti a műfaji határokat. A már jól megszokott Four Bones-hangzáshoz a modern elektronika és az ütőhangszerek armadája társul. Az elmúlt években folyamatosan bővülő, újabb zenei irányok színesítették a produkciót, amely 2016 októberében a CAFe Kortárs Művészeti Fesztiválon aratott nagy sikert.
Bartók és az izraeli művészet áll a CAFe Budapest fókuszában
A kvartett tagjai: Magyar Péter, Gáspár Olivér, Angyal János, Gyetvai Péter (harsona); Közreműködik: Ferencz László (dobok), Kovács Tamás „Tobzi” (ütőhangszerek), Bárány Bence (slam), Super33 (visual)
Itt lesz a MediCantare Leánykar is, amely 2011-ben alakult kezdetben hat műkedvelő fiatal részvételével a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen, mára pedig kb. 30 fős együttessé fejlődött, amelynek tagjai között egyaránt található ápoló, műtőssegéd, tolmács, könyvtáros, építőmérnök és cimbalomművész is.
A kórus az elmúlt években modern, XX. századi darabokon nevelkedett, eközben bátran vállalkoztak Európa legkülönbözőbb szegleteiből származó szerzők műveinek előadására: a magyar és az angol műveken kívül énekeltek francia, észt, lengyel, finn, orosz, és héber darabokat is.
A MediCantare Leánykar hangversenyein elsődleges szempont, hogy a közönség is kivegye a részét a munkából: hol énekléssel, hol a darabok bemutatása közben eljátszva, kísérve válhatnak a koncertek tevékeny részeseivé, s aki kedvet kap, minden évben egyszer csatlakozhat is a kórushoz egy hangverseny erejéig.
A kórus művészeti vezetője Tőri Csaba, a Klezmer in da Tent hangversenyen pedig meghívott karnagyként Takács Réka vezeti az Leánykart.
A 2000-ben alakult Klezmer R’s lendületes zenéje a hangszerelés sokrétűségének köszönhetően nemcsak a hagyományos közép-európai, hanem az orosz, a héber, a New-Orleans-i és a modern klezmert is megismerteti a közönséggel. Ezt fontosnak tartják, hiszen minden zenei műfaj teljessége és szépsége annak gazdagságában, sokszínűségében rejlik.
A Klezmer in da Tent műsora egy évvel ezelőtt Budapesten debütált nagy sikerrel. Újszerűsége abban áll, hogy a tradicionális klezmer hangszerek mellett a szólóénekes szerepére egy háromszólamú nőikart komponált a szerző, Rick Róbert. A műsorban szereplő sodró lendületű, magával ragadó darabok ismert klezmernóták átiratai, amelyek kifejezetten a produkció számára készültek.
Több alkalommal is koncerteztek a Sziget Fesztiválon, a Budapest Plázs Nagyszínpadán, a Budapest Fringe Fesztiválon, a Zsidó Nyári Fesztiválon és szerte az országban. 2001-ben megnyerték a Kapolcs-Művészetek Völgye tehetségkutató versenyt. A 2011-es nagy sikerű csehországi turné után a sors az ország különböző városaiba sodorta a zenekar tagjait, így több mint 200 koncert után az együttes befejezte a közös zenélést. 2016-ban azonban ismét összeálltak, hogy a MediCantare Leánykarral közösen adjanak nagykoncertet.