A Planets albumon szereplő zeneművek abban az időszakban születtek, amikor a kényszerű bezártság alatt a zeneszerző-jazzgitáros Juhász Gábor is gyakran kémlelte esténként a csillagos eget. Az album szerzeményei egy-egy bolygót jelenítenek meg: éteri és misztikus, távoli világot, és egyben a szüntelen felfedezésre törekvő nyughatatlan humanitást, Kopernikusz magányos zsenijét.
A dupla lemez különlegessége, hogy a világsztárokkal kibővült trió szűk közönség előtt elhangzott stúdiókoncertjét két, egymással egybevethető változatban mutatja be. A stúdióban megszülető zenét ugyanis ez esetben a megszokottól eltérően, élőben, a közreműködő előadók egyidejű szereplésével rögzítették. A felvétel során nem alkalmaztak over-dubbing technológiát, és a rögzített hanganyagba nem kerültek a közízlést kiszolgáló ízfokozók és aromák, azaz mesterséges effektek és további hangsávok.
A felvétel első változata ezt az eredeti hangzást, vagyis a hallgatóság megéléséhez hasonlatos élményt adja vissza. Ez a zenei pillanatokat az esetleges egyediségükben megragadó, a valóságot hűen dokumentáló mesterfelvétel, amely a ma ismert legmagasabb színvonalú analóg eszközökkel készült. Az albumon szereplő második verzió ugyanannak a felvételnek a kortárs zeneiparban bevett eljárásnak számító, professzionális digitális utómunkákkal módosított változata, vagyis olyan hangzás, amihez zenefogyasztóként már egy ideje hozzászoktunk.
Juhász Gábor szerint izgalmas és felelősségteli feladat volt a stúdióban élőben azzal a tudattal játszani a saját szerzeményeit, hogy az elhangzott zene vágás és utómunka nélkül kerül majd a szélesebb közönség elé is. Rendhagyó élmény volt ez a felvétel a világhírű és nagy nemzetközi tapasztalattal bíró Tony Lakatos számára is, aki a trió „fantasztikus zenészein” túl Karosi Júliát is kiemelte, akinek énekhangja hangszerként jelenítette meg a bolygók vénuszi karakterét. Az énekesnő pedig úgy fogalmazott: az együttes élményből születő stúdiófelvétel során számára „lelket megérintő volt a zene hangjainak belélegzése, áramlása és ölelése”.
Az album két változatának egybevetése nemcsak a zenehallgatásban kiművelt közönség számára kuriózum. A két verzió segítségével szokatlan, egyedi és izgalmas kísérlet lehet felfedezni a különbségeket a hangzásvilágban és a zenei élmény megélésében. Ezt segíti az is, hogy ez a rögzítési eljárás nem törekszik a valóságban sosem tapasztalhatóan erőteljes, de mesterséges hangzású anyagok készítésére. Sokkal inkább a stúdióban történt eseményeket, arányokat, megszólalást kísérli meg visszaadni, megőrizve a hangos és halk zenei részletek közötti nagyságrendek, az élő hangzásban tapasztalható egyensúlyt és a dinamikát. Az így készült felvételek átlagos dinamikai átfogása többszöröse a mai zeneipari termékekének. A Planets album ezért kiválóan alkalmas arra is, hogy a zenehallgatók önmagukat érzékenyítsék, tanítsák a finom hangzási árnyalatokra, amelyek máskor általában áldozatul esnek a tökéletes produkcióra való törekvésnek.
Az egyedi lemezfelvétel kiadója a My Reel Club™, amely az első magyar közösségi finanszírozású és bevétel megosztó zenei produkciós kezdeményezés. Az alapító, Koscsó Ferenc célja, hogy a magas minőségű zenei felvételek létrejöttében közvetlenül is összekösse a kitűnő előadókat és az elkötelezett közönséget. A My Reel Club™ stratégiai célja olyan projektek gondozása, amelyekben a személyes zenei élmény és a közösségi finanszírozás egybefonódása kihasználja a nagy felbontású zenehallgatás gyors ütemben bővülő különféle platformjait és a finanszírozás progresszív (mint a blockchain vagy a smart contract) megoldásait is. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a tagok kezdeményezhetnek zenei felvétel produkciókat, megszólíthatnak előadókat és további támogatókat is, finanszírozóként pedig az előadóművésszel közösen osztozhatnak a produkció bevételén. A klub már jelenleg is kiemelt partnere a nativedsd.com nagy felbontású zenei felvételeket kínáló platformnak.
A My Reel Club™ már négy éve dolgozik az eddig elitklubnak számító úgynevezett „audiofil” réteg szélesítésén és a zenehallgatói tudatosság erősítésén, csoportos stúdió látogatásokkal, nyilvános rendezvényeken tartott ismeretterjesztő előadásokkal. A 2022-es év legnagyobb eredménye az első rögzített saját stúdiókoncert, azaz a Planets album, amely az első Magyarországon rögzített Dolby Atmos és MQA formátumban is közzétett jazzfelvétel.
A Juhász Gábor Trió (tagjai: Juhász Gábor, Jeszenszky György, Kovács Zoltán) Tony Lakatos és Karosi Júlia Planets című közös albuma a Digital Pro Stúdióban készült. Már karácsony előtt kapható volt CD formátumban és analóg szalagon is, elérhető lesz nagy felbontású digitális file formátum letöltéssel a My Reel Club™ portálján, és a tervek szerint hamarosan megjelenik majd a nemzetközi letöltő platformokon és a zenei streamingszolgáltatóknál és Dolby Atmos immerzív audio formátumban is.