A Warner összkiadás-sorozatából nem maradhatott ki a 20. század egyik legnagyobb karmesterének életműve sem. Az Otto Klemperer által vezényelt szimfonikus művekből rögzített, 95 lemezből álló box setben többek között Beethoven, Brahms, Bruckner, Haydn, Mahler, Mendelssohn, Mozart, Schubert, Schumann, Richard Strauss, Wagner és Weber művei találhatók meg.
„Otto Klemperer szó szerint megtestesítette a 20. századi zenetörténet legnagyobb részét. Legszebb felvételeiben a feszültség, a szépség és a rend egyszerre van jelen, s mindez együtt a hallgatót a zene igazi megismeréséhez vezeti” – írja egyik cikkében a New York Times.
Ez a 95 CD, amely elsősorban a szimfonikus repertoárra összpontosít, megelőzi a következő etap, az operák és egyházi művek gyűjteményét, amelyet a kiadó később jelentet meg. A két doboz együtt alkotja majd az Otto Klemperer: The Warner Classics Remastered Editiont: a német származású karmester teljes Warner Classics-katalógusát – amelyet eredetileg még az EMI, a Columbia, a HMV, az Electrola és a Parlophone számára rögzített. Az újonnan kiadott felvételek, nagy felbontásban, az eredeti szalagokról, illetve a legjobb elérhető forrásokból újramaszterelve kerülnek a boltok polcaira.
A kezdetben Gustav Mahler által mentorált Klemperer a weimari köztársaság progresszív légkörében vált ismertté. A lemezeken is hallható aranykor az 1950-es években kezdődött, amikor szoros kapcsolatot alakított ki a londoni Philharmonia Zenekarral. Az 1973-ban bekövetkezett halála előtti két évig tartó kapcsolat számos felvételt eredményezett, különösen az osztrák-német repertoárból, amelyek az életmű mérföldköveivé is váltak.
Ha meghalljuk Klemperer nevét, legelőször a lassú tempók és a súlyos zenekari hangzás jut eszünkbe. Ezek a sajátosságok még a karmester operafelvételein is nyomon követhetőek: s bár kétségtelenül monumentálissá tesznek egyes részeket, a drámai hangulatot és a cselekmények, szituációk kibontását nehezítik. A szimfonikus művekre azonban nem jellemző ez. Klemperer a tempóválasztásaival, párbeszédes megoldásaival még jelentőségteljesebbé teszik leginkább Beethoven, Brahms, Bruckner, Mahler és Richard Strauss műveit. Emberpróbáló feladat végighallgatni az összes felvételt, nemcsak azért mert közel 100 lemezről beszélünk, hanem azért, mert a nyomatékos, zenei katedrálisokként ránk omló művek magunkévá tétele bizony komoly koncentrációt követel. A klasszikus német iskola legkiválóbb példái jelennek meg itt, amelyek egészen máig – pl. Christian Thielemannig – is elvezetnek.
A versenyműveket Daniel Barenboim, Fischer Annie, David Ojsztrah, Yehudi Menuhin, Elisabeth Schwarzkopf, Christa Ludwig, Birgit Nilsson szólói, énekhangjai teszik teljessé, míg a már említett Philharmonia Zenekar mellett, az Új Filharmónia Zenekar és a Staatskapelle Berlin játéka is hallható.