Átadták a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége díjait a magyar kultúra napja alkalmából a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban.
Népzenei kategóriában Tóth György népdalkörvezető, nemzetiségi kategóriában a Felsőgallai Német Nemzetiségi Dalkör (Saltzer Géza művészeti vezető), népzenei együttes kategóriában a Konyári Pávakör (Juhász Erika művészeti vezető), zeneszerző kategóriában Horváth Márton Levente Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, karnagy kategóriában Varsányi István, a Kőbányai Szent László Kórus karnagya részesült elismerésben.
Egyhangú közönségsiker: véget ért az Ifjúsági Világkórus idei turnéja
A KÓTA-díj megalapítását 2004-ben határozta el a Magyar Kórusok Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége. A díjat – amelyet a nem hivatásos kórus-, zenekari és népzenei élet legkiválóbb képviselői nyerhetnek el minden esztendőben – tizenegy kategóriában szavazza meg az elnökség a Művészeti Bizottság, a Tanácsadó Testület és a szakbizottságok felterjesztései alapján.
A kórusok közül a Vox Mirabilis Kamarakórus (Zemlényi Katica karnagy), zenekari kategóriában az Új Muravidéki Citerazenekar (Német Atilla művészeti vezető), a kórusénekesek és kórustitkárok között Medgyesi Schwarcz István, a Pécsi Kamarakórus alapító tagja lett vehetett át díjat.
A tanárok között Kunváriné Okos Ilona zenetanárnak, karnagynak, életmű kategóriában Soltészné Lédeczi Judit Liszt-díjas karnagynak, posztumusz kategóriában Kreisz Ferencnek, a német nemzeti dalkörök vezetőjenek, mecénási kategóriában pedig Bukor Irén népművelőnek, művelődés-szervezőnek ítélték az elismerést.