Négy éves infrastruktúra-fejlesztési program indulhat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézetében a Modern Városok Program keretében.
A Magyar Közlöny augusztus 18-i számában megjelent kormányhatározat szerint az intézet fejlesztése és bővítése 2017-2020. között – az ingatlan megvásárlásával összefüggő kiadások nélkül – legfeljebb 4,2 milliárd forint forrás biztosításával, állami beruházásként valósul meg.
A határozat szerint fejlesztésre idén 144,2 millió forint; 2018-ban 1,094 milliárd forint, 2019. évben 1,64 milliárd forint, míg 2020-ban 1,32 milliárd áll rendelkezésre.
A Kodály Intézet 1975 óta a Kodály koncepcióra épülő felsőfokú zenepedagógiai tanulmányok kiemelt jelentőségű nemzetközi központja. A Kodály Intézet 2005. január 1. óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem önálló oktatási egysége, kecskeméti és budapesti csoporttal rendelkezik.Az Egyetemen belül az Intézet feladata Kodály Zoltán, a világhírű zeneszerző, zenepedagógus és zenetudós szellemi hagyatékának őrzése valamint a magyar és külföldi zenepedagógusok Kodály elméletén alapuló képzése. Az Intézet az Egyetem céljaival összhangban álló oktatási, kutatási, kulturális és múzeumi tevékenységet folytat.