Kéthetes kínai turnéra indult június 25-én a PTE Művészeti Karának Egyetemi Kórusa. Az énekkar egyetemi koncerteken mutatja be magyar szerzők műveit, a Liszt-díjas prof. dr. Lakner Tamás pedig a Kodály-módszerről tart műhelyfoglalkozást helyi szakembereknek. A kórust dr. Hoppál Péter kulturális államtitkár személyében „vendégkarnagy” is vezényli majd Kínában.
Nem először látogat pécsi együttes Kínába: a szintén Lakner Tamás vezette Bartók Béla Férfikar, korábban már három alkalommal koncertezett az ázsiai országban, 2014-ben pedig a Kínai Nemzetközi Kórusversenyen a férfikar kategória győztesként végzett – innen származtatható a kapcsolat is.
Az már a korábbi fellépések során is kiderült: nagy az érdeklődés a magyar kórusirodalom, és különösen Kodály Zoltán öröksége iránt.
Az előadások, műhelyek rendre több száz fős termeket töltenek meg, ami nem véletlen: a kínaiak bevallottan a japán példát szeretnék követni, ahol a Kodály-módszert már régóta sikeresen alkalmazzák.
A mostani turné során az egyetemi kórus Hong Kongtól Pekingig egyetemeken lép fel önállóan és az egyes házigazda intézmények énekkaraival közösen is. A koncerteken az együttes élére áll majd dr. Hoppál Péter karnagy is, aki államtitkári feladatai mellett a Pécsi Tudományegyetem adjunktusaként is tevékenykedik.
Emellett prof. dr. Lakner két mesterkurzusán is közreműködnek a kórustagok: az egyik Kodály Zoltán műveiről szól majd, amelyet egyetemi hallgatóknak és helyi karvezetőknek szerveznek. A másik témája pedig a Kodály-módszerként ismert zenepedagógiai koncepció lesz majd, ez utóbbit helyi pedagógusoknak, zenetanároknak szervezi a Pekingi Oktatási Hivatal.