Világsztárok és kiemelkedő hazai művészek mellett a Nagyterem 111 éves koncertorgonája is fókuszba kerül a Zeneakadémia 2018/19-es évadában. A magyar zenei élet szimbólumává vált hangszer októberben kilenc éven át tartó felújítás után szólal meg újra.
Számos zenei műfaj kedvelői találják meg a kedvükre valót a Zeneakadémia 2018 szeptemberében induló évadában. Az orgonamuzsika sok évszázadot átívelő repertoárját vonultatja fel az új Orgonaavató bérlet, amelyben a Zeneakadémia tanárai mutatják be a hangszer sokféle arcát: Fassang László például különleges kamaramuzsikával, orgona-trombita darabokkal várja a közönséget.
A ceglédi Bach-orgona és egy öthúros cselló szólal meg Rohmann Ditta új albumán
A historikus előadás szerelmesei számára két, egymástól karakteresen eltérő összeállításban sorakoznak fel a legjobb művészek. A barokk zene bérletén belül – Tiszta Barokk – először hallható Magyarországon Giuliano Carmingola, Pierre Hantaï, valamint az Il Pomo d’Oro együttes. A vokális zene mesterei bérletben Vashegyi György és együttesei egy különleges műfajjal, a pasticcióval ismerkedtetik meg a hallgatóságot – a Bach, Graun és Telemann passióiból összeállított alkotás szintén először szólal meg hazai színpadon.
Az opera és a dal kedvelői is kapnak különleges csemegéket az Ének Karnyújtásnyira bérletben: Baráth Emőke Schubert Winterreise dalciklusát énekli, amely eredetileg férfihangra íródott.
A népszerű Összkiadás élőben sorozat idén két bérlettel várja a klasszikusok kedvelőit: egy hat koncertből álló sorozatban Schumann összes kamaraművét tolmácsolják világhírű muzsikusok, Mozart hegedű-zongora szonátáit pedig három estén át játssza majd Szabadi Vilmos és Farkas Gábor.
Magyarul is olvasható az egyik legmeghatározóbb Schubert-monográfia
A Tehetség Kötelez hagyományos bérletsorozatában az intézmény legígéretesebb növendékei mutatkoznak be: három koncerten az ifjú hangszeresek, egy előadásban pedig a pályájukat kezdő zeneszerzők. Sztán Attila, Devich Gergely, Demény Balázs, Farkas Mira és Scheuring Kata fiatal koruk ellenéreszámos nemzetközi díj birtokosai, neves koncerthelyszínek fellépői.
„Nagyon fontos, hogy megmutassuk, élen járunk a zenepedagógiában”
Az Itt és most bérlet a jelenkor zenei csemegéit kínálja, köztük a Silesian vonósnégyes vagy Bálint János fuvolaművész estjét. A legkisebbeket továbbra is várja a Liszt-kukacok Akadémiája: négy előadáson különböző vallások szertartásainak muzsikájával, „isteni zenékkel” ismerkedhet a legifjabb korosztály.