Az Ignis Fatuus Kamaraegyüttes előadásában egy nem túl távoli, de itthon kevéssé ismert ország zenéje szólal meg április 26-án az Ádám Jenő Zeneiskola Kamaratermében este 7-től. A Kartulad című koncerten elhangzó 20. századi és kortárs alkotások stílusa igen változatos: a gershwini hangulatokon, a georgiai népzenei elemeken át a modern táncokon keresztül a film- és színpadi miniatűrökig ível.
A 2017-ben alakult Ignis Fatuus Kamaraegyüttes a népszerű, gyakrabban hallott darabok mellett előszeretettel válogat a zeneirodalom kevésbé sűrűn játszott alkotásaiból. 2017-es, a basszusklarinét lehetőségeit bemutató, az Ami a csövön kifér című első sorozatuk is ezeket a szempontokat helyezte előtérbe, ezzel igazi különlegességeket ismertetve meg a hallgatósággal. Az együttes repertoárja a barokk művektől a klasszikán át a kortárs művekig terjed, de ugyanolyan szívesen foglalkoznak könnyedebb stílusokkal is.
Az áprilisi estén az egyik alapító, Rick Róbert zongorista-zeneszerző mellett Hargitai Eszter fuvola- és Szentimrei Noémi hegedűművész előadásában hallhatjuk a legkiemelkedőbb grúz (georgiai) zeneszerzők közül Otar Taktakishvili, Jarji Balanchivadze, Giya Kancheli, Otar Gordeli és Vaja Azarashvili duo és trio formációra írt darabjait.
Szentimrei Noémi hétévesen kezdte meg hegedűtanulmányait a Solti György Zeneiskolában, később a Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskolában, majd Győrben a Varga Tibor Zeneművészeti Intézetben folytatta azokat. Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem végzős hallgatója, tanára Pintér Dávid. Számos kurzuson tökéletesítette tudását, olyan jeles előadóművészek irányításával, mint David Danel, Anke Schittenhelm, Takács-Nagy Gábor vagy Kelemen Barnabás.
Hargitai Eszter szabadúszó fuvolaművész, aki rendszeresen játszik hazai szimfonikus zenekarokban, legtöbbször az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és a Duna Szimfonikus Zenekar tagjaként hallhatjuk játékát. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen Gyöngyössy Zoltán növendékeként, valamint a Varga Tibor Zeneművészeti Intézetben megszerzett tudását az Új Budai Alma Mater iskola zenetanáraként adja tovább. Kamarazenészként a modern és a régebbi korok zenéinek előadása foglalkoztatja.
Rick Róbert zongoratanár, kamaraművész a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében szerzett diplomát Dr. Réti Balázs növendékeként. Jelenleg a tanítás és kamarazenélés mellett a zeneszerzés köti le idejét: főként kórusra és kamara formációkra komponál, de szívesen ír tanítványainak szóló, illetve négykezes műveket is. Tavaly mutatták be első nagyzenekari kompozícióját, a zenekarra, kórusra és szólistákra írt Requiemet. A klasszikus zene mellett a Klezmer R’s együttes és a Cats Of The Pub blues zenekar alapító tagja.