Tizedik alkalommal adta át a Docler cégcsoport a Junior Prima Díjat Népművészet és közművelődés kategóriában. A rendezvény idén a vírushelyzet miatt rendkívüli volt, ezúttal a Docler Irodaházban került megrendezésre, ahol a biztonsági előírásokat betartva nyújtotta át a díjakat Árendás Péter, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, valamint Gattyán György, a Docler cégcsoport alapító-tulajdonosa. A tíz díjazott fejenként 2 millió forintban is részesült, amelyből a tíz tehetség az eddigi szakmai munkáját, karrierjét tudja tovább építeni.
A Docler csoport idén tizedik alkalommal támogat sikeres, fiatal koruk ellenére is példamutató szakmai munkássággal és tapasztalattal rendelkező ifjú népművelőket. A szakmai szervezetek jelöléseiből az öt tagból álló zsűri 10, harminc év alatti díjazottat választott ki, akik saját területükön a legeredményesebbnek bizonyultak. Fontos szempont volt a döntés során, hogy az alkotó tevékenységen kívül melyik jelölt fordít nagy hangsúlyt arra, hogy saját területén a fiatalokat is képezze, tudását átadva hozzájáruljon az adott hagyomány, mesterség fennmaradásához.
Díjat kapott:
- Csiki Virág – népi kézműves
- Farkas Máté – néptáncos, előadóművész
- Fekete Borbála – népi énekes
- Juhász Áron – bőrműves
- Juhász Sándor – néptáncos, előadóművész
- Melles Endre – néptáncos, előadóművész
- Nádasdy Fanni – népi énekes, népzenetanár
- Pálházi Bence – népi hegedűs, népzenetanár
- Vajas Albert – népi hegedűs, népzenetanár
- Vancsa Boglárka – szövő
A kiemelkedő tehetségek egy díszes emlékplakettet kaptak, valamint 2 000 000 forintos pénzjutalomban részesültek. A díjakat Árendás Péter, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, a szakmai zsűri elnöke, valamint Gattyán György, a Docler csoport alapító-tulajdonosa adta át.
Árendás Péter, aki a zsűri elnökeként vett részt a szakmai munkában, elmondta: „Évről-évre egyre nehezebb feladata van a zsűrinek, hiszen egyre több jelölésből, egyre több kiváló fiatal, tehetséges művész szeretné elnyerni ezt a rangos elismerést. A zsűri a döntésekor figyelembe veszi, hogy olyanok kapják ezt a díjat, akik nem csak aktívak és kiemelkedőek a népművészet valamelyik ágában, hanem a népi hagyományok ápolásával, esetleg annak továbbörökítésével, azaz például oktatásával is már foglalkoznak.”
Gattyán György elmondta: „A Docler csoport büszke arra, hogy idén már a 100. fiatal művész szakmai munkáját ismerhette el és támogathatta! A Docler mindig is elkötelezett híve volt a magyar népi kultúra ápolásának. A cégcsoport kiemelkedően fontosnak tartja azoknak a támogatását, akik a hazai hagyományőrzést a legmagasabb fokon végzik. A cégcsoport célja a Prima Primissima filozófiáját követve, a magyar értelmiség szellemi eredményeinek megőrzése, a hazai művészet és kultúra gondozása.”