A szegedi városházán hallgatta meg a kilenctagú szakmai bizottság a Szegedi Nemzeti Színház és a Szabadtéri Játékok főigazgatói székére pályázó három jelöltet, Barnák László regnáló direktort, Peller Károly színész-rendezőt és Tóth Péter zeneszerzőt, egyetemi tanárt. Barnák László szerepelt a legjobban: egyhangúlag, kilenc igennel támogatták – tájékoztatott a Szeged.hu.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium a következő személyeket delegálta a szakmai bizottságba:
- Herboly Domonkos, a Nemzeti Filharmonikusok főigazgatója,
- Kis Domonkos Márk, a Déryné Művészeti Nonprofit Kft. (Déryné Program) igazgatója, a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanára,
- Kiss-B. Atilla, a Budapesti Operettszínház főigazgatója,
- Pataki András, a szaktárca napokban távozott helyettes államtitkára és
- Topolánszky Tamás táncművész, koreográfus, táncpedagógus, az egri Gárdonyi Géza Színház tánctagozatának a vezetője
A szegedi önkormányzat Binszki József várospolitikai alpolgármestert és Kozma Józsefet, a közgyűlés kulturális bizottságának elnökét delegálta a grémiumba. A színház kollektíváját az üzemi tanács és a szakszervezet részéről Stefanik Sándor főügyelő és Pálhegyi Péter Sándorné pénzügyi szakember képviselte.
Az újraválasztásáért küzdő Barnák László főigazgató hangsúlyozta, ez az időszak lelkileg is megterhelő a társulatnak, ezért mielőbbi döntést remél. Elmondta, 2018 júliusában vette át a színház vezetését, tervei csak részben valósulhattak meg a pandémiás időszak és a bezárást hozó energia veszélyhelyzet miatt. Mindenesetre már az első teljes évadban, 2019-ben 29 ezerrel nőtt a jegyvásárlók száma, elérték a 120 ezres nézőszámot, arculatváltást is végrehajtottak.
A második jelölt, Peller Károly azt hangsúlyozta: szegedi csapatot szeretne, és nem hisz a bőröndös vezetésben. Emlékeztetett: a szegedi társulatnak köszönheti, hogy itt van, egy éve kérték meg, hogy pályázzon. Hosszan sorolta a jelenlegi főigazgató mulasztásait.
A harmadik igazgatójelölt, Tóth Péter azzal indított: a lehetőségek színházaként tekintenek munkatársaival a Szegedi Nemzeti Színházra és a Szabadtéri Játékokra, amely az ország legnagyobb színháza, öt tagozattal. A minőségbe vetett hitüket is hangsúlyozta, valamint kollektív szerződés megkötését, blokkosított játékrendet, hónapokra előre tervezhető munkarend bevezetését, a nagyszínház felújítását ígérte.
(Via Szeged.hu)