Újragondolt polaroid-fotók, közügyek, feminizmus, egy rejtélyes árnyalat és egy méltatlanul elfeledett szobrász-életmű – hat remek kiállítást ajánlunk a hónapra.
10
Tizenöt éves az acb Galéria, és most azokat a művészeit mutatja be, akikkel már tíz éve együtt dolgozik. Akkor fiatalok voltak, ma a középgeneráció tagjai, de ugyanúgy izgalmasak, mint tíz évvel ezelőtt.
mikor: január 26.–március 23.; hol: acb Galéria; mennyi: ingyenes; további információ
Polaroid70
Amikor az instant fényképezés még valami hihetetlen és futurisztikus dolognak tűnt. De miként használható érvényesen ma a Polaroid-technika? Mire jó ténylegesen ez a retroízű képalkotási mód?
mikor: február 8.–március 6.; hol: Patyolat / PRÓBAüzem; mennyi: ingyenes;
további információ
Közös ügyeink
Egy nagy, nemzetközi, részvételi alapú művészetet bemutató platform, a CAP magyar projektjei egy helyen. Csupa olyasmi, ami társadalmi kérdésekhez szól hozzá, okosan, személyesen.
mikor: január 30.–március 18.; hol: Ludwig Múzeum–Kortárs Művészeti Múzeum; mennyi: 1200–2400 Ft; további információ
Art is War
Beszélgetés-sorozat zajlik a művészet és a feminizmus kérdésköreiről. A sorozatzáró téma a feminista aktivizmust is behozza a képbe, Antonia Burrows és Kiss Noémi közreműködésével.
mikor: március 22. 18:00; hol: Közkincs Könyvtár; mennyi: ingyenes; további információ
Black
A fekete nem szín – tanultuk az iskolai rajzórán. Nos, a művészet másképp gondolja. A sötét anyag ebben a szemléletben inkább titkokat és végtelen lehetőségeket rejtő valami. Csupa fekete mű egy térben.
mikor: január 25.–március 10.; hol: Várfok Galéria; mennyi: ingyenes;
további információ
Művek az emeletről
Schaár Erzsébet nagy magyar szobrász volt. És nő. Halála után állandó kiállítás nyílt a műveiből, de 2005-ben bezárt. Most a múzeum ismét elővette a műveket, és újrarendezve, újragondolva mutatja be őket.
mikor: február 1.–május 6.; hol: Székesfehérvári István Király Múzeum – Deák Gyűjtemény; mennyi: 350–700 Ft; további információ