Papageno Radio
- hirdetés -
Live Online közvetítések listája – Folyamatosan frissítve

Online közvetítések listája – Folyamatosan frissítve

Cikkünket folyamatosan frissítjük, ha tud olyan közvetítésről, ami itt nem szerepel, írjon nekünk az info@papageno.hu címre.

- hirdetés -

Május 12. (szerda)

- hirdetés -

01:30 Mozart: Don GiovanniNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Tóth Krisztina: Denevér (ősbemutató) – ÓKK – 3K Kaszásdűlői Kulturális Központ
(színház; felvételről, fizetős; május 19-ig megtekinthető)

19:30 Ton Koopman és a Stockholmi Királyi Filharmonikus Zenekar – Konserthuset Stockholm
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Balog József – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Budapest Ritmo (Bartók Tavasz, Müpa, Hangvető) – Akvárium Klub, Gellért Szálló, Twentysix Budapest
(világzene; élő, ingyenes)

20:00 Az aranyember (ősbemutató) – A Müpa Zeneműpályázat díjnyertes műve (Bartók Tavasz) – Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
(filmkoncert; élő, ingyenes)

20:00 Azt meséld el, Pista! (700. előadás) – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

Online diploma- és vizsgakoncertek a Zeneakadémián
18:00 Michelisz Norman (gitár BA)
(klasszikus; élő, ingyenes)

Május 13. (csütörtök)

01:30 Wagner: Trisztán és IzoldaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Pusker Júlia, Csaba Péter és a MÁV Szimfonikus Zenekar – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Lajkó Félix és a Győri Balett: GisL (Bartók Tavasz) – Müpa, Fesztivál Színház
(balett; élő, ingyenes)

19:00 ’The anatomy of J. S. Bach’s Violin Fugues’ – Lecture by Márta Ábrahám – Zeneakadémia
(előadás, klasszikus; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

20:15 Wagner: A walkür (1. felvonás, koncertszerű előadás; főszerepben: Lise Davidsen és Jonas Kaufmann) – Bajor Állami Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:30 Inversedance-Fodor Zoltán Társulat: Bohémélet – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

Online diploma- és vizsgakoncertek a Zeneakadémián
10:00 Persányi Zsófi Kamilla; 12:00 Szalai Molli; 15:00 Mikulík Márton János, 17:00 Choi Dahee
(klasszikus; élő, ingyenes)

Május 14. (péntek)

01:30 Strauss: A rózsalovagNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 József és testvérei (Thomas Mann – Koncepció: Ascher Tamás és Gáspár Ildikó) – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Sosztakovics: Kisvárosi Lady Macbeth – Birmingham Opera Company
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Korhatár nélkül – Táncest (I. szereposztás) – Budapesti Operettszínház
(tánc; felvételről, fizetős)

19:00 Ivan Kušan: A balkáni kobra – Jászai Mari Színház, Tatabánya
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Spiró György: Széljegy – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Hamvai Kornél: Castel Felice – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 John Eliot Gardiner és az English Baroque Soloists & Monteverdi Choir (Bartók Tavasz, Müpa) – Sheldonian Theatre
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Barokk utazások 4. (Vashegyi György és a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara és Énekkara) – Szilágyi Dezső téri Református Templom
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Liszt Ferenc Kamarazenekar – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Anima – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Klaus Mäkelä és a Concertgebouw Zenekara – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Shalamov Piano Duo (Musikfest 2021) – Elbphilharmonie, Hamburg
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Magyar Állami Népi Együttes: Összetartozás – Kárpát-medence antológia – Hagyományok Háza
(néptánc; felvételről, fizetős)

Online diploma- és vizsgakoncertek a Zeneakadémián
10:00 Nagy Torma Krisztina; 18:30 Vicent Sendra Vilanova
(klasszikus; élő, ingyenes)

Május 15. (szombat)

01:30 A meghallgatásNew York-i Metropolitan Opera
(opera, dokumentumfilm; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Beatrix Potter: Nyúl Péter – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

17:00 Csajkovszkij: A hattyúk tava – Royal Opera House (Pannonia Entertainment)
(balett; felvételről, fizetős)

18:00 Bartók vonósnégyesei 6. (Classicus Quartet) – Bartók Emlékház
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Best of BMC (Az Óbudai Danubia Zenekar koncertje) – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

19:00 Korhatár nélkül – Táncest (II. szereposztás) – Budapesti Operettszínház
(tánc; felvételről, fizetős)

19:00 Légy jó mindhalálig – Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház
(musical; felvételről, fizetős)

19:00 Living Room – II. rész KultúRecept
(koncertfilm; felvételről, ingyenes)

19:00 Pécsi Balett: Vasarely-etűdök – bemutató (Bartók Tavasz) – Müpa, Fesztivál Színház
(balett; élő, ingyenes)

19:00 Spiró György: Honderű – Vígszínház, Pesti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Gadó Gábor Quintet – Zeneakadémia
(jazz; élő, ingyenes)

19:45 Kagel, Piazzolla, Ravel, Milhaud, Satie (A Budapesti Fesztiválzenekar koncertje) – Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Verdi: Rigoletto – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

20:30 Budapest Táncszínház: Egyszer visszatérsz (30 éves a Budapest Táncszínház) – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

Május 16. (vasárnap)

01:30 Rossini: A sevillai borbélyNew York-i Metropolitan Opera
(opera, dokumentumfilm; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Manó 4. – Népmesék koncertje – népek zenéi, szokásai – Concerto Zeneház
(gyermek; élő, ingyenes)

15:00 Korhatár nélkül – Táncest (I. szereposztás) – Budapesti Operettszínház
(tánc; felvételről, fizetős)

16:00 Pintér Béla és Társulata: Titkaink (2013) – Szkéné
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Korhatár nélkül – Táncest (II. szereposztás) – Budapesti Operettszínház
(tánc; felvételről, fizetős)

19:00 Grecsó Krisztián-Bíró Bence: Megyek utánad – MASZK Egyesület, Orlai Produkciós Iroda, FÜGE Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Arcus Temporum Budapesten (Concerto Budapest) – BMC
(kortárs; élő, ingyenes)

20:00 Händel: Izrael Egyiptomban (Musikfest 2021) – Elbphilharmonie, Hamburg
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Aurevoir. (Bartók Tavasz) – Müpa, Fesztivál Színház
(könnyűzene; élő, ingyenes)

Május 17. (hétfő)

15:00 Jó kérdés – a Magyar Színházi Társaság beszélgetéssorozata – FUGA
(beszélgetés; élő, ingyenes)

Május 18. (kedd)

14:30 Jó kérdés – a Magyar Színházi Társaság beszélgetéssorozata – FUGA
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:30 UMZE Kamaraegyüttes: Képzeletbeli beszélgetések – BMC
(kortárs; élő, ingyenes)

Május 19. (szerda)

19:00 Peter Handke: Az aranjuezi szép napok – Bethlen Téri Színház
(színház; felvételről, fizetős, május 21. 23:55-ig elérhető)

Május 21. (szombat)

19:00 Concerto Budapest (Filharmónia Magyarország) – Tatabánya, A Vértes Agórája
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Medveczky Ádám, Devich Gergely és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar – Pesti Vigadó
(klasszikus; élő, ingyenes)

Május 22. (szombat)

19:00 Orfeo Zenekar és a Purcell Kórus (Filharmónia Magyarország) – Kodály Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Carl Orff: Carmina Burana – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

Május 23. (vasárnap)

18:00 Szőllősy András 100 – Bartók Emlékház
(klasszikus; élő, ingyenes)

Május 29. (szombat)

17:00 Hősök, avagy Bartók vonósnégyeseinek első előadói (Németh Zsombor zenetörténész előadása) – Bartók Emlékház
(előadás; élő, ingyenes)

20:00 The Gershwins: Porgy és Bess – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

Május 30. (vasárnap)

17:00 Bartók vonósnégyesei előadói szemmel (A beszélgetés résztvevői: Takács-Nagy Gábor, Tuska Zoltán, Papp Sándor, Perényi Miklós, Farkas Zoltán) – Bartók Emlékház
(előadás; élő, ingyenes)

Május 31. (hétfő)

18:00 Takács-Nagy Gábor vonósnégyes mesterkurzusa: Zárókoncert – Bartók Emlékház
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Érintés – ÚjLélekZene sorozat (Sonus Foundation) – Hold utcai református templom
(klasszikus; élő, ingyenes)



A korábbi közvetítések teljes listája ide kattintva érhető el.

Április 1. (csütörtök)

01:30 Donizetti: Roberto DevereuxNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Mozart: Figaro házassága – Berlini Staatsoper
(opera; élő, ingyenes)

18:00 Időmodellek. Online tárlatvezetés az Időgép című kiállításban – Ludwig Múzeum
(tárlatvezetés; élő, fizetős)

18:00 Halévy: Clari – Zürichi Operaház
(opera; felvételről, ingyenes, ápr. 5. éjfélig elérhető)

19:00 Wagner: A bolygó hollandi – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Az én békém öröme – Húsvéti ünnepi hangverseny – (A Pannon Filharmonikusok hangversenye a Filharmónia Magyarország társszervezésében) – Kodály Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Stephen Sachs: Valódi hamisítvány – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Larry Goldings-Peter Bernstein-Bill Stewart Trió – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #16 – Kiss Adrian – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Április 2. (péntek)

01:30 Verdi A trubadúrNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Beatrix Potter: Nyúl Péter – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

14:00 Johann Sebastiani: Máté-passió (Fretwork) – Wigmore Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

15:00 Molnár Ferenc: Egy, kettő, három // Zach Braff: Minden nagyon jó lesz // Újságmúzeum live – Átrium
(színház; felvételről fizetős)

18:00 Mary és Max – jelnylevi tolmácsolássalBethlen Téri Színház
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Mary és MaxBethlen Téri Színház
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Jonas Kaufmann – Egy este Puccinivel – Teatro alla Scala (Pannonia Entertainment)
opera; felvételről, fizetős)

19:00 Bertold Brecht: A szecsuáni jólélek – Bethlen Téri Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Bach: Máté-passió – Elbphilharmonie, Hamburg
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Pergolesi: Stabat mater – Királyi Palota, Varsó
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Bach: János-passió – Berwaldhallen, Stockholm; medici.tv
(klasszikus; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

19:30 Händel: Messiás – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Bach: János-passió – Cantemus Kórus és az Anima Musicae Kamarazenekar
(klasszikus; felvételről, fizetős)

20:00 A Concertgebouw Zenekarának rézfúvós művészei Concertgebouw
(klasszikus, élő, ingyenes)

20:00 Bruno Casoni és a Milánói Scala Énekkara – Teatro alla Scala
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 In memoriam Tar Sándor – egy este, néhány történet, 2 film – Trafó
(film és fizikai színház; felételről, fizetős)

Április 3. (szombat)

01:30 Massenet: WertherNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 David Walliams: Gengszter nagyi – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

14:00 Trillák és sárkányfülek – Konserthuset Stockholm, Müpa
(gyermek; felvételről, ingyenes)

18:00 Shakespeare: Lóvátett lovagok – Royal Shakespeare Company (Pannonia Entertainment)
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Mahler, live – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Kálmán Imre: Marica grófnő – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős; további időpontok: ápr. 4. 15:00, ápr. 4. 19:00)

19:00 Deés Enikő, Benedek Albert, Dömötör András és a társulat: Határátlépések – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Karol Józef Wojtyła: Az aranyműves boltja – videótanulmány egy készülő előadáshoz – Operaház
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Monokli – Vígszínház – Pesti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Donizetti: Don Pasquale – San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:30 Stravinsky-maraton – Capriccio; Zsoltárszimfónia – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 14. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Fonó Tavasz: Szakál Tamás – Darvas Kristóf – Soós Márton triókoncert – Fonó
(jazz/sanzon; élő, ingyenes)

20:00 Poulenc: A kármeliták – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

20:30 The Sixteen – Wigmore Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 4. (vasárnap)

01:30 Donizetti: Szerelmi bájitalNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Jules Verne – Gimesi Dóra: 80 nap alatt a Föld körül – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Bob és Bobek – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; élő, ingyenes)

14:00 Az állatok farsangja – Casa da Música Porto, Müpa
(gyermek; felvételről, ingyenes)

19:00 Beethoven: Fidelio – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Spiró György: Széljegy – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Zubin Mehta – Teatro alla Scala
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 5. (hétfő)

01:30 Wagner: Trisztán és IzoldaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

14:00 „Somnia!” Hogy hangzanak az álmok? – Müpa, Elbphilharmonie Hamburg
(gyermek; élő, ingyenes)

19:00 Puccini: Bohémélet – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Szirmai Albert–Bakonyi Károly–Gábor Andor: Mágnás Miska – Szegedi Nemzeti Színház
(operett; felvételről, fizetős)

Április 6. (kedd)

01:30 Gounod: FaustNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 David Walliams: Gengszter nagyi – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

15:00 Mozart-Németh Virág: Túl az Óperencián – Kecskeméti Nemzeti Színház
(táncos mesejáték; felvételről, ingyenes)

19:00 Verdi: Rigoletto – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Sebestyén Márta és Andrejszki Judit tavaszt váró húsvéti koncertje (Filharmónia Magyarország) – Hagymaház, Makó
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 7. (szerda)

01:30 Verdi: RigolettoNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Szabó T. Anna: Holle anyó – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

19:00 Beethoven: Fidelio – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Boros Misi zongoraestje (Filharmónia Magyarország) – Művészetek Háza, Szekszárd
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Világhazafiak #5 Antal Csaba & Rév Marcell – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:30 Fonó Tavasz: Bolya Mátyás-Szlama László duókoncert – Fonó
(népzene; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 15. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Esszenciák – a STUDIO 5 szerzői estje – Zeneakadémia
(kortárs; élő, ingyenes)

Április 8. (csütörtök)

01:30 Csajkovszkij: AnyeginNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Wagner: Lohengrin – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Daniel Glattauer: Párterápia – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Concerto Budapest – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #17 – Trapp Dominika – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Április 9. (péntek)

01:30 Zandonai: Francesca da RiminiNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Marica Produkció: A kis gekkó – „Ha mi árnyak” – Bethlen Téri Színház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

18:00 Pavarotti és barátai: Duettek – Pannonia Entertainment
(opera; felvételről, fizetős)

19:00 Mascagni: Parasztbecsület / Leoncavallo: Bajazzók – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Jövőre, Veled, Itt! – Budapesti Operettszínház
(musical; fevételről, fizetős; további időpontok: ápr. 10. 22:00, ápr. 11. 15:00)

19:00 Per Olov Enquist: A tribádok éjszakája – Jászai Mari Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Debussy: Pelléas és Mélisande – Opéra de Lille
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Gogol: Egy őrült naplója – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció, Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

[ELMARAD] 19:00 Balázs János és Lajkó Félix improvizációs koncertje (Cziffra Fesztivál, Filharmónia Magyarország) – Városi Hangverseny- és Kiállítóterem, Zalaegerszeg
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Palojtay János – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Kosztolányi Dezső: Esti Kornél – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Nyitány – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 A Concertgebouworkest kamarazenei koncertje – Concertgebouw
(klasszikus; élő ingyenes)

20:00 Hodák Dávid & Friends – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:00 e-Néző #18 Yoann Bourgeois: Celui qui tombe / Talpon maradni – Trafó
(tánc; felvételről, fizetős)

20:00 Fellelhető elemek – az Akosh S. Trió koncertje – Uránia
(jazz; élő, fizetős)

Április 10. (szombat)

01:30 Sosztakovics: Az orrNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Weöres Sándor: Holdbeli csónakos – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

18:00 Gustavo Dudamel és a Los Angelesi Filharmonikusok: Star Warstól Schindlerig – John Williams Gálakoncert – Walt Disney Concert Hall (Pannonia Entertainment)

18:00 Szent István Filharmonikusok – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Grieg: Peer Gynt – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 “Ahogytetszik” – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Leonyid Zorin (ford.: Radnai Annamária): Varsói melódia – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Gordon Getty: Usher House / Debussy: Az Usher-ház összeomlása – San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Durica Katarina: A rendes lányok csendben sírnak – Vígszínház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Madaras Gergely és a Savaria Szimfonikus Zenekar – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

19:45 Vivaldi, Punto, Bach – a Budapesti Fesztiválzenekar barokk koncertje – BFZ Próbaterem
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Piazzolla 100 (A MÁV Szimfonikus Zenekar koncertje) – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

20:00 Az öldöklő angyal – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(színház; felvételről, ingyenes)

20:00 Kirill Gerstein, Thomas Adès és az NDR Elbphilharmonie Orchester (Stravinsky Fesztivál) – Elbphilharmonie
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Massenet: Werther – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

Április 11. (vasárnap)

00:00 Színházi legendák II. rész – Lukáts Andor és Pogány Judit – Roxínház
(beszélgetés; felvételről, fizetős)

01:30 Gounod: Rómeó és JúliaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Vuk – Vaskakas Bábszínház
(színház, gyermek; élő, ingyenes)

16:00 Pintér Béla és Társulata: Jubileumi Beszélgetések – utoljára – Fészek Művészklub
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Berecz Mihály koncertje – Altalena Fesztivál
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 Csalog Gábor vasárnapok – Dialógusok (a) zenével: Az éjszaka zenéi – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Wagner: Lohengrin – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Vers (nem) csak nekünk – költészet napi versünnep az Örkény Színházban – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Térey János: Asztalizene – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Offenbach: Hoffmann meséi – Zürichi Operaház
(opera; élő, ingyenes)

19:30 A Concerto Budapest ütőhangszeres művészeinek koncertje – Concerto Zeneház
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Pilinszky 100 – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(irodalom; felvételről, ingyenes)

20:00 Egyszer volt… 1. – kortárs tánc Magyarországon az 1980-as években – Trafó
(webinar; élő, ingyenes)

Április 12. (hétfő)

01:30 Verdi: Luisa MillerNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Puccini: Tosca – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

20:00 Forrószegiek Budapesti Tavaszi Fesztivál
(néptánc; felvételről, ingyenes)

Április 13. (kedd)

01:30 Massenet: HamupipőkeNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 David Walliams: Gengszter nagyi – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

19:00 Bellini: Az alvajáró – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Péterfy-Novák Éva: Egyasszony – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 #Mindszenty – A Kodály Zoltán Kórusiskola hangversenye az Életkapuk című kiállításon – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(kiállítás, klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:30 Feledi János – Feledi Project: Revenge (Élektra) – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

Április 14. (szerda)

01:30 Csajkovszkij: Jolánta / Bartók: A kékszakállú herceg váraNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Ludwig MinkusJohn Lanchbery: Don Quijote – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Balázs János és Tompos Kátya közös estje – Csabagyöngye Kulturális Központ, Békéscsaba
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 E(gy)P(ercesek) – Esterházy-fragmentumok Máté Gábor előadásában – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Világhazafiak #6 Derdák András & Orsós László Jakab – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

[ÚJ IDŐPONTBAN] 19:30 Ránki Dezső, Keller Quartet és a Concerto Budapest – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 16. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Marton Mária: Vendetta – Bartók Színház Stúdióterem, Dunaújváros
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Shakespeare/37 – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(színház; felvételről, ingyenes)

Április 15. (csütörtök)

01:30 Mozart: A varázsfuvolaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Jules Verne – Gimesi Dóra: 80 nap alatt a Föld körül – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

19:00 Agócs Gergely – Altalena Fesztivál
(népzene; élő, ingyenes)

19:00 Rossini: A sevillai borbély – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Perényi Miklós és Palojtay János kamaraestje – PTE Művészeti Kar Zeneművészeti Intézet
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Molière, avagy az álszentek összeesküvése (Mihail Bulgakov, Karig Sára fordítása alapján) – Szegedi Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Vendégünk Krzysztof Penderecki • 3.1 – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Budapesten, szabadon – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(kisfilmek; felvételről, ingyenes)

20:00 Nézzünk bizakodva a jövőbe – Örkény István Színház, Stúdió
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Artus–Goda Gábor Társulata: Cseppkánon / Covid verzió – interferencia egy jégcsepp mögött (exkluzív kiadás, csak egyszer) – Nemzeti Táncszínház
(kotárts tánc; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #18 – Cséfalvay András – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Április 16. (péntek)

01:30 Humperdinck: Jancsi és JuliskaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Magyar-francia kontrasztok – Bartók Emlékház
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 KVTársulat: Terike & Irén – Bethlen Téri Színház
(színház; felvételről, fizetős; audionarrációval is elérhető)

18:00 Baden-Baden Operagála 2016 (Anja Harteros, Jekatyerina Gubanova, Jonas Kaufmann, Bryn Terfel) – Festspielhaus Baden-Baden (Pannonia Entertainment)
(opera; felvételről, fizetős)

19:00 A Pulzus Vonósnégyes és Devich Gergely
(klasszikus, élő, ingyenes)

19:00 Puccini: Tosca – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Grigori Frid: Anne Frank naplója – Budapesti Operettszínház
(opera; felvételről, fizetős)

19:00 Robert Thomas: Nyolc nő – Jászai Mari Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Várjon Dénes és a Keller Quartet (Budapest Quartet Weekend) – Nádor Terem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Alan Ayckbourn: Hogy szeret a másik – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Prokofjev: Rómeó és Júlia – Teatr Wielki, Varsó
(balett; felvételről, ingyenes)

20:00 Nem élhetek muzsikaszó nélkül – Békéscsabai Jókai Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Háy János: Apa lánya – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Hallgató (Snétberger Ferenc és a Keller Quartet) – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Víkingur Ólafsson, Paavo Järvi és a Concertgebouworkest – Concertgebouw
(klasszikus; élő ingyenes)

20:00 Piotr Anderszewski Bach-koncertje – Elbphilharmonie
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Magyar Állami Népi Együttes – Az örök Kalotaszeg – Hagyományok Háza
(népzene; néptánc; felvételről, fizetős)

20:00 Solati Music: Debut – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:00 e-Néző #19 Szívhangok: Mindennek ellenére?! – Trafó
(online kutatószínház; élő, fizetős)

20:30 Christian Thielemann és a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara – Philharmonie im Gasteig, München
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 17. (szombat)

Budapest Quartet Weekend:
11:00 Anima Musicae Kamarazenekar
14:00 Central European String Quartet
16:00 Deák vonósnégyes
18:00 Szigeti Quartet
20:00 Kállai Quartet
(klasszikus; élő, ingyenes)

01:30 Dvořák: RuszalkaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Marék Veronika – Gimesi Dóra: Boribon és Annipanni – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Bozsik Yvette Társulat: Négy évszak – Nemzeti Táncszínház
(tánc, gyermek; felvételről, ingyenes)

17:00 Rózsa és Ibolya – Miskolci Nemzeti Színház
(mesebalett; felvételről, fizetős)
A Miskolci Nemzeti Színház a
z előadás teljes bevételével Horváth Renátó táncművész felépülését támogatja.

18:00 József és testvérei (Thomas Mann – Koncepció: Ascher Tamás és Gáspár Ildikó) – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Prokofjev: Rómeó és Júlia – Royal Opera House (Pannonia Entertainment)
(balett; felvételről, fizetős)

19:00 Donizetti: Szerelmi bájital – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Molnár Anna és Osztrosits Éva – BMC, Könyvtár
(kortárs; élő, ingyenes)

19:00 Blacher: Rómeó és Júlia – Deutsche Oper am Rhein, Duisburg
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Várjon Dénes és a Keller Quartet – Liszt Terem, Debreceni Egyetem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Don Carlos – San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Gogol: A revizor – Vígszínház
(színház; felvételről fizetős)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 17. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Fringe idéző – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(fesztivál; felvételről, ingyenes)

20:00 Richter102 – A szakrális Wagner – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

20:30 Klaus Mäkelä és az Orchestre de Paris – Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 18. (vasárnap)

Budapest Quartet Weekend:
14:00 Quartetto Speranza
15:30 Szervánszky Quartet
17:30 Kodály Quartet
19:30 Accord Quartet
(klasszikus; élő, ingyenes)

01:30 Puccini: TurandotNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Manó 3. – Concerto Zeneház
(klasszikus, gyermek; élő, ingyenes)

11:00 Frakk, a macskák réme – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; élő, ingyenes)

14:00 Wagner: Parsifal – Bécsi Staatsoper
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Volt egyszer egy Mozart-maraton – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(beszélgetés; felvételről, ingyenes)

20:00 Egyszer volt… 2. – kortárs tánc Magyarországon az 1980-as években – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

Április 19. (hétfő)

01:30 Rossini: HamupipőkeNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Puccini: Bohémélet – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Táncműhely #18 Kiss Rebeka Petra: Jógatánc – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

20:00 Azt meséld el, Pista! – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

Április 20. (kedd)

01:30 Wagner: LohengrinNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika – Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

19:00 Rossini: A sevillai borbély – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Pintér Béla és Társulata: Jubileumi Beszélgetések – utoljára – Fészek
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Kodály Filharmonikusok (Filharmónia Magyarország) – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Gerlóczy Márton: A csemegepultos naplója – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Várjon Dénes zongoraestje – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, fizetős)

20:30 Gergye Krisztián Társulata–Kőszegi Várszínház: Levitáció – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

20:30 “Proust, le Concert Retrouvé” – Philharmonie de Paris
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:30 Mahan Esfahani csembalókoncertje – Wigmore Hall, London
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 21. (szerda)

01:30 Mozart: Titus kegyelmeNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Wagner: Trisztán és Izolda – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Világhazafiak #7 Bodó Viktor & Kovalik Balázs – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:00 Concerto Budapest és a Keller Quartet (Filharmónia Magyarország) – Vörösmarty Színház, Székesfehérvár
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Anyám tyúkja (1.) – a magyar irodalom kötelező versei – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Mahan Esfahani csembalókoncertje – Wigmore Hall, London
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 22. (csütörtök)

01:30 Puccini: A Nyugat lányaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Václav Čtvrtek: Rumcájsz – Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

18:00 Best of Ekler – Ekler Dezső legjobb házai – Ferenczy Múzeumi Centrum, Szentendrei ÉpítészSzalon
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:00 Rossini: A sevillai borbély – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:30 Carl Philipp Emanuel Bach 5. (Concerto Armonico) – BMC
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 FUTURISTIC – Szigeti Szilvia textiltervező kiállítása a FUGA-ban – online kiállításmegnyitó (Közreműködik: Horváth Balázs zeneszerző és Radnóti Róza zongoraművész) – FUGA
(képzőművészet, klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Anima Musicae Kamarazenekar – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Macujev és barátai jazzkoncertje – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:30 Inversedance–Fodor Zoltán Társulat: Ajtók kilincs nélkül – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #19 – Fodor János – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Április 23. (péntek)

01:30 Verdi: Simon BoccanegraNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Marica Produkció: Égből pottyant lány – “Ha mi árnyak” – Bethlen Téri Színház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

18:00 Richard Strauss operái Kocsis Zoltán vezényletével – a Müpa dokumentumfilmje – Müpa
(film; felvételről, ingyenes)

18:00 Shakespeare születésnap: Sok hűhó semmiért – Royal Shakespeare Company (Pannonia Entertainment)
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Humperdinck: Királyi gyermekek – Zürichi Operaház
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Savaria Szimfonikus Zenekar (Filharmónia Magyarország)– Bartók Terem, Szombathely
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Massenet: Manon – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Óbudai Danubia Zenekar: Mesterműhely Major Tamással és Fenyő Lászlóval – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Kálmán Imre: A Csárdáskirálynő (Fischl Mónika – Vadász Zsolt – Szendy Szilvi – Laki Péter) – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős; további időpontok: ápr. 24. 22:00, ápr. 25. 15:00)

19:00 Heinrich von Kleist: Az eltört korsó – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Variációk kamarazenére 4. (A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara művészeinek koncertsorozata) – Márványterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Richard Strauss: A béke napja – Müpa
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Kerékgyártó István: Hurok – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Anima – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Matthias Goerne, Jaap van Zweden és a Concertgebouw Zenekara – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Susanna Mälkki és a Milanói Scala Zenekara – Teatro alla Scala
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 e-Néző #20 Dollár Papa Gyermekei: Torkig (kisfilm) – Trafó
(film; felvételről, fizetős)

Április 24. (szombat)

01:30 Philip Glass: SatyagrahaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Szabó T. Anna: Holle anyó – Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

11:00 Magyar Nemzeti Táncegyüttes: Mátyás, a világ királya – Nemzeti Táncszínház
(gyermek, tánc; felvételről, ingyenes)

18:00 Shakespeare születésnap: A windsori víg nők – Shakespeare’s Globe Theatre (Pannonia Entertainment)
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Mozart: A varázsfuvola – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 A MÁV Szimfonikus Zenekar 75. jubileumi koncertje – Budapesti Kongresszusi Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Eklektikon 2048 – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Richard Strauss: Daphne – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Hadar Galron: Mikve – Vígszínház-Pesti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:45 Haydn–Mozart plusz II: Mozart, Cimarosa, Grandjany, Haydn (A Budapesti Fesztiválzenekar koncertje) – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Kolonits Klára áriaestje – Operaház
(opera; élő, fizetős)

20:00 Beethoven összes zongoraversenye I. (Krystian Zimerman) – Londoni Szimfonikus Zenekar
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

Április 25. (vasárnap)

01:30 Beethoven: FidelioNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Kakasviadal – Vaskakas Bábszínház
(színház, gyermek; élő, ingyenes)

11:00 Zenélő vadak – Zeneakadémia
(klasszikus, gyermek; élő, ingyenes)

15:00 Beethoven összes zongoraversenye II. (Krystian Zimerman) – Londoni Szimfonikus Zenekar
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Humperdinck: Jancsi és Juliska – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Schiller: Don Carlos – Radnóti Miklós Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 ImprovisArt – Balázs János improvizációs koncertje (Filharmónia Magyarország) – Városi Hangverseny- és Kiállítóterem, Zalaegerszeg
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Schubert közelében 3. (Budapesti Vonósok és Bősze Ádám) – Óbudai Társaskör
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Beethoven összes zongoraversenye III. (Krystian Zimerman) – Londoni Szimfonikus Zenekar
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

Április 26. (hétfő)

01:30 Poulenc: A kármeliták párbeszédeiNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

14:00 Eric Lu zongorakoncertje – Wigmore Hall, London
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Bizet: Carmen – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Táncműhely #19 Góbi Rita: Góbi tánctréning – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

20:30 Lars Vogt és az Orchestre de chambre de Paris – Philharmonie de Paris
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

Április 27. (kedd)

01:30 Puccini: BohéméletNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Beatrix Potter: Nyúl Péter – Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

19:00 Beethoven: Fidelio – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:30 Hadady 65 (Kodály Filharmonikusok) – Kölcsey Központ
(klasszikus; felvételről, fizetős)

19:30 Ránki Dezső, Keller Quartet és a Concerto Budapest – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Miskolci Balett: Üvöltő szelek – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

Április 28. (szerda)

01:30 Lehár: A víg özvegyNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Unesco Nemzetközi Jazznap 2021 (1. nap) – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

19:00 Wagner: Trisztán és Izolda – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Világhazafiak #8 Ardai Petra & Szabó Csongor – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:30 Kamara-kör – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Kosztolányi Dezső (színpadi szöveg: Bíró Bence): Édes Anna – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

[ELMARAD] 20:00 Mundruczó Kornél / Proton Színház: Látszatélet – Trafó
(színház; felvételről, fizetős; további időpontok: ápr. 29. 20:00)

Április 29. (csütörtök)

01:30 Giordano: Andrea ChenierNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Weöres Sándor: Holdbeli csónakos – Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

12:15 Peter Mattei & Manfred Honeck – Konserthuset Stockholm
(klasszikus; élő, ingyenes)

17:00 Kiállításmegnyitó: Térügyek | Exhibition opening: Spatial Affairs – Ludwig Múzeum
(képzőművészet; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

18:00 Gounod: Faust – Bécsi Staatsoper
(opera; élő, regisztrációhoz kötött)

18:30 MÚZEUM+ Hősök – Szépművészeti Múzeum
(kiállítás; élő, ngyenes/fizetős)

19:00 Unesco Nemzetközi Jazznap 2021 (2. nap) – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

19:00 Johann Nepomuk Nestroy: A talizmán – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Berecz Mihály zongorakoncertje (Filharmónia Magyarország) – Zsinagóga, Győr
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Úrhatnám polgárok – La lumière comique (Francia irodalom a barokk zenében) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Classicus Ensemble – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Zubin Mehta születésnapi koncertje – Berlini Staatsoper
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 UNESCO Nemzetközi Jazznap: Gyémánt Bálint Trió – BMC
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:30 A tánc világnapja 2021 – Magyar Táncművészek Szövetsége, Nemzeti Táncszínház
(tánc; fevételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #20 – Bak Imre – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Április 30. (péntek)

01:30 Massenet: ManonNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Beethoven: Fidelio – Zürichi Operaház
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Mozart: A varázsfuvola – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Unesco Nemzetközi Jazznap 2021 (3. nap) – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

19:00 La Mancha lovagja – Budapesti Operettszínház
(musical; felvételről, fizetős)

19:00 Csokonai Opera – Az új generáció II. – Csokonai Színház, Debrecen
(opera; élő, ingyenes)

19:00 Berecz András: Isten bolondja – Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 UMZE Kamaraegyüttes: Szóban, hangban – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Bánatdalok – Rajk Judit, Borbély László és Zétényi Tamás kamaraestje – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Kosztolányi Dezső: Esti Kornél – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Daniel Harding és a Concertgebouw Zenekara – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Magyar Állami Népi Együttes: Kolozsvári piactéren – Hagyományok Háza
(néptánc; felvételről, fizetős)

20:00 A Luxemburgi Filharmónia közvetítése: Kamarazene graffitivel – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Molière: Tartuffe – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Barokk utazások 3. (Magyar Rádió Művészeti Együttesei) – Szilágyi Dezső téri Református Templom
(klasszikus; élő, ingyenes)

21:00 Jordi Savall: Bal-Kan – Carnegie Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

21:00 Fonó Tavasz: Geröly Tamás – Tóth Viktor duókoncertje a Villanyjazznapon – Fonó
(jazz; élő, ingyenes)

Május 1. (szombat)

01:30 Verdi: TraviataNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Marék Veronika – Gimesi Dóra: Boribon és Annipanni – Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

11:00 Inversedance-Fodor Zoltán Társulat: Rumini (gyermek táncjáték Berg Judit kalandregénye nyomán) – Nemzeti Táncszínház
(tánc, gyermek; élő, fizetős)

11:00 Europakonzert – Kirill Petrenko és a Berlini Filharmonikusok – Philharmonie, Berlin
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Bernard Slade: Jövőre, veled, itt! – Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős; további időpont: máj. 2. 19:00)

19:00 Rameau: Hippolyte et Aricie – Mannheimi Nemzeti Színház
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Molière: Don Juan – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Parti-Nagy Lajos: Ibusár – Örkény Színház, Kék Művészügynökség
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Szirmai Albert–Bakonyi Károly–Gábor Andor: Mágnás Miska – Szegedi Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Körmagyar (1991) – Vígszínház (125 éves a Vígszínház)
(színház; felvételről, ingyenes)

19:30 Budafoki Dohnányi Zenekar – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 A Palau de la Música Catalana közvetítése: “Bach & forward” – Improvizációk Bach-művekre – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Anna-Marie Holmes / Solymosi Tamás / Adolphe Adam: A kalóz – Operaház
(balett; élő, fizetős)

20:30 Sabine Devieilhe, Pablo Heras-Casado és az Orchestre de Paris – Philharmonie de Paris
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

Május 2. (vasárnap)

01:30 Cilea: Adriana LecouvreurNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Megérthető zene (Budafoki Dohnányi Zenekar) – Zeneakadémia
(gyermek, klasszikus; élő, ingyenes)

11:00 Lúdas Matyi – Vaskakas Bábszínház
(gyermek, színház; élő, ingyenes)

15:00 Anyák napi kamarakoncert-sorozat 1. (Concerto Budapest) – Concerto Zeneház
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

17:00 Anyák napi kamarakoncert-sorozat 2. (Concerto Budapest) – Concerto Zeneház
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

18:00 Előre nem látható következmények (A MIKAMO Közép-Európai Kamarazenekar koncertje) – BMC
(kortárs; élő, ingyenes)

19:00 Anyák napi kamarakonert-sorozat 3. (Concerto Budapest) – Concerto Zeneház
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Stephen Sachs: Valódi hamisítvány – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Az udvari kalap (1966) – Vígszínház (125 éves a Vígszínház)
(színház; felvételről, ingyenes)

20:00 Recirquel: Non Solus – Müpa
(tánc; felvételről, ingyenes)

Május 3. (hétfő)

01:30 Puccini: A fecskeNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Mascagni: Parasztbecsület / Leoncavallo: Bajazzók – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Macskajáték (1977) – Vígszínház (125 éves a Vígszínház)
(színház; felvételről, ingyenes)

19:30 Vásáry Tamás Mozart-estje – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:45 Concertino: Mozart, Weber, Mendelssohn (A Budapesti Fesztiválzenekar koncertje) – BFZ Próbaterem
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Az Elbphilharmonie Hamburg közvetítése: “Figure Humaine / Az emberi arc” – Sasha Waltz & Guests Compagnie – Müpa
(tánc; felvételről, ingyenes)

20:30 Frédérick Haas és Masato Matsuura: Bach (Goldberg és a nó színház) – Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Május 4. (kedd)

01:30 Strauss: ElektraNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Csajkovszkij: A hattyúk tava – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 MÁV Szimfonikus Zenekar – Hírös Agóra Kulturális Központ, Kecskemét
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 A Somogyi vónósnégyes kamaraestje – PTE MK Zeneművészeti Intézet
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Az üvegcipő (1981) – Vígszínház (125 éves a Vígszínház)
(színház; felvételről, ingyenes)

19:30 Farkas Mira, Nyári László és Devich Gergely – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Magyar Táncművészeti Egyetem: A jövő csillagai – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

Május 5. (szerda)

01:30 Händel: RodelindaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Grieg: Peer Gynt – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Jó estét nyár, jó estét szerelem (1982) – Vígszínház (125 éves a Vígszínház)
(színház; felvételről, ingyenes)

19:00 Zeneszerzés MA diplomakoncert – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Mascagni: Parasztbecsület / Leoncavallo: Bajazzók – keresztmetszetek (OperaSzerda) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

Május 6. (csütörtök)

01:30 Thomas: HamletNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

12:15 Lalo és Stravinsky (Clara-Jumi Kang, Ryan Bancroft és a Stockholmi Királyi Filharmonikus Zenekara) – Konserthuset Stockholm
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Hermina Alkotócsoport: Térviszony – Artus, Kapcsolótér
(kiállításmegnyitó; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Nabucco – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Az úrhatnám polgár – a Pannon Filharmonikusok hangversenye – Kodály Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Ibsen: A nép ellensége – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Peer Krisztián: Csapodárok – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Csókos asszony (1986) – Vígszínház (125 éves a Vígszínház)
(színház; felvételről, ingyenes)

19:00 MÁV Szimfonikus Zenekar – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Vivaldi árvaházi koncertjei 7. (Lakatos György, Concerto Armonico) – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 „Aranjuezi concerto” (Nemzeti Filharmonikus Zenekar) – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Remény és megváltás (Nemzeti Énekkar) – Pesti Vigadó
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Kent Nagano és a Hamburgi Filharmonikusok (Musikfest 2021) – Elbphilharmonie
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Szegedi Kortárs Balett: CREDO – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

21:00 Nyitott Műterem #21 – Ladik Katalin – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Május 7. (péntek)

01:30 Bellini: NormaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:00 Képekben gondolkodnak | Filmesek fotói – Műcsarnok
(kiállítás; élő, fizetős)

18:00 Online tárlatvezetés a Térügyek című kiállításban – Ludwig Múzeum
(kiállítás; élő, fizetős)

18:00 Shakespeare: A makrancos hölgy – Shakespeare’s Globe Theatre (Pannonia Entertainment)
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Adam: Giselle – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 La Mancha lovagja – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős)

19:00 Kosztolányi Dezső: Édes Anna – Jászai Mari Színház, Tatabánya
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Variációk kamrazenére – tavaszi sorozat 5. – Magyar Rádió, Márványterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Benedek Albert, Dömötör András és a társulat: Second Life, avagy kétéletem – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Puccini: Tosca – Svéd Királyi Operaház
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Dühöngő ifjúság (1992) – Vígszínház (125 éves a Vígszínház)
(színház; felvételről, ingyenes)

19:30 Riccardo Chailly és a Filarmonica della Scala (Bartók Tavasz, Müpa) – Teatro alla Scala
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 A táncház napja – Zeneakadémia
(néptánc; élő, ingyenes)

20:00 Elim Chan és a Concertgebouw Zenekara – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Paavo Järvi és az NDR Elbphilharmonie Zenekara (Musikfest 2021) – Elbphilharmonie
(klasszikus; élő, ingyenes)

Május 8. (szombat)

01:30 Berg: WozzeckNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Három csillag Münchenben (Anna Netrebko, Jonas Kaufmann, Thomas Hampson) –Königsplatz, München (Pannonia Entertainment)
(opera; felvételről, fizetős)

19:00 Living Room KultúRecept
(koncertfilm; felvételről, ingyenes)

19:00 Csajkovszkij: Anyegin – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Mikó Csaba: Agave – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Shakespeare: IV. Henrik – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 A padlás (1988) – Vígszínház (125 éves a Vígszínház)
(színház; felvételről, ingyenes)

19:30 René Jacobs és a Kammerorchester Basel (Bartók Tavasz, Müpa) – Don Bosco Basel, Paul Sacher Saal
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Patricia Kopacsinszkaja és a Camerata Bern: A halál és a lányka (Musikfest 2021) – Elbphilharmonie
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Tout Rouge (Tűzmaradak / 5 tangó) – balett-est – Operaház
(tánc; élő, fizetős)

20:00 Gianandrea Noseda, Ildebrando D’Arcangelo és a Milanói Scala Ének- és Zenekara – Teatro alla Scala
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 PR-Evolution Dance Company: Időlovag – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

Május 9. (vasárnap)

01:30 Puccini: PillangókisasszonyNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Pom pom meséi – Vaskakas Bábszínház
(gyermek, színház; élő, ingyenes)

19:00 Mozart: Figaro házassága – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Miklósa Erika, Horváth István és a Szent István Filharmonikusok koncertje (Filharmónia Magyarország) – Szegedi Nemzeti Színház
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Eötvös Péter és a Ligeti Ensemble – Zeneakadémia
(kortárs; élő, ingyenes)

19:30 A Zeneakadémia hallgatóinak koncertje (Bartók Tavasz, Müpa) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

Május 10. (hétfő)

01:30 Händel: AgrippinaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Verdi: Nabucco – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:30 Várdai István és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Budapest Ritmo (Bartók Tavasz, Müpa, Hangvető) – Akvárium Klub, Füvészkert
(világzene; élő, ingyenes)

20:00 Iveta Apkalna és az Ensemble Resonanz (Musikfest 2021) – Elbphilharmonie, Hamburg
(klasszikus; élő, ingyenes)

Online diploma- és vizsgakoncertek a Zeneakadémián
12:00 Pellet Sebestyén; 15:30 Xu Ruohuang; 18:30 Hidasné Reiter Boglárka
(klasszikus; élő, ingyenes)

Május 11. (kedd)

01:30 Puccini: BohéméletNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Csalog Gábor-Parti Nagy Lajos: Létbüfé – BMC
(kortárs; élő, ingyenes)

19:30 Metamorfózis (Ránki Fülöp, Kollár Imre és a Kodály Filharmonikusok Debrecen koncertje) – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Budapest Ritmo (Bartók Tavasz, Müpa, Hangvető) – Akvárium Klub, Epreskert
(világzene; élő, ingyenes)

20:30 Batarita Társulat: ÉDES ESŐ (Baziliszkusz és a hullócsillag igaz identitása) – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

Online diploma- és vizsgakoncertek a Zeneakadémián
12:00 Robotka Bertalan Péter, 15:00 Ittzés Péter, 17:00 Gu Yu
(klasszikus; élő, ingyenes)

Promóció

- hirdetés -
- hirdetés -

Hírlevelünkben minden csütörtökön megkapja a legfontosabb kulturális híreket és a következő hét legjobb programjait.