A hét talán legnagyobb érdeklődéssel várt eseménye José Cura zeneszerzői debütálása, akit énekesként és karmesterként is jól ismerünk, valamint a február 2-i Beethoven-maraton, amelynek keretében 11 koncerten a 250. éve született komponista művei.
Ingyenes rendezvények január 27. és február 2. között Budapesten
január 27.
19.00 Megbékélés Háza – Pétery Dóra (orgona)
20.00 Fonó – Fonó session
20.30 Fonó – Kamaracsütörtök: Dante zenekar
21.00 Szimpla Kert – Szimpla táncház
22.00 BJC – LFZE Monday Open Jam: Pohl Nándor Trio
január 29.
22.00 BJC – Wednesday Open Jam: Gyárfás István Trio
január 30.
20.30 Fonó – Kamaracsütörtök: Darvas–Szakál–Maszkura
január 31.
18.00 FSZEK Zenei Gyűjtemény – Barokk kamarakoncert
22.30 BJC – Free BJC Jam Session: Kovács Linda Trio
február 1.
22.30 BJC – Free BJC Jam Session: Oláh Kálmán Jr Trio
február 2.
18.00 Budavári evangélikus templom – Bán István (orgona)
Bizonyos programok regisztrációhoz kötöttek. Kérjük, minden esetben érdeklődjön az esemény szervezőjénél.
Szűcs Máté és a Kodály Filharmonikusok
A kiváló szólista Hindeminth népzenei ihletésű brácsára írt darabjával érkezik Debrecenbe, a Kölcsey Központba január 28-án, míg a 20. századi zene egyéni hangját egy Schumann-nyitány és Dvořak szláv táncai ellensúlyozzák.
Mihail Pletnyov zongoraestje
A 62 éves orosz karmester és zenekar alapító rendszeres vendég Budapesten. Január 29-i Müpa-beli koncertjén ezúttal visszatér a kiinduláshoz, és a zongora mellől hallhatjuk. Előadásában két Mozart-szonáta csendül fel, valamint az a Beethoven-kompozíció, amelynek Thomas Mann is örök emléket állított a Doktor Faustusban.
José Cura: Montezuma és a rőthajú pap
A kiváló argentin tenor zeneszerzőnek készült, a világ mégis az egyik legkeresettebb énekesként tartja számon. A Magyar Rádió Zenei Együttesével kötött együttműködés most lehetővé teszi, hogy egy hosszú ideje dédelgetett álom kerüljön színpadra. A január 29-én a Zeneakadémián bemutatásra kerülő, barokk korból merítő operának nem csak a zenéjét, de a szövegkönyvét is a művész jegyzi.
Kirill Truszov és a MÁV Szimfonikus Zenekar
Kirill Truszov hegedűművész fiatal kora ellenére már a világ élvonalához tartozik. A legnagyobb hangversenytermekben és a leghíresebb karmesterekkel játszik évről évre, közben mesterkurzusokat tart. A Zeneakadémián január 30-án Mozart öt híres hegedűversenye közül az utolsót adja elő, amelynek jellegzetessége, hogy a rondóformájú utolsó tétel egyik közjátéka magyaros-cigányzenés karakterű. Ez előtt hangzik el a koncert elején Mendelssohn fiatalkori nyitánya, A szép Melusina, a szünet után pedig Brahms II., természet inspirálta szimfóniája. A hangversenyt Takács-Nagy Gábor vezényli.
Négy az egyben a Pannon Filharmonikusokkal
Sibelius, Schumann és a Brahms-művet átdolgozó Schönberg – összesen négy komponistát hallhat a közönség egy koncerten, négy szólóhangszert egy versenyműben, és egy zongoranégyesből keletkezett zenekari darabot. A Pannon Filharmonikusok január 31-i, Müpa-beli hangversenye a fantáziát mozgatja meg minden tekintetben. Az est karmestere Bogányi Tibor.
Beethoven-maraton
A Budapesti Fesztiválzenekar és a Müpa 2008 óta minden évben megrendezett maratonjai egy-egy zeneszerző munkásságának legjavát mutatták be egymást követő hangversenyek sorával, délelőttől kezdődően egészen késő estig a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben és a Fesztivál Színházban. Február 2-án Beethoven életműve kerül a fókuszba.