Vajon miért érvényes még ma, a 21. század derekán is Don Quijote, a búsképű lovag története, aki addig álmodozott egy szebb és jobb világról, míg maga is elhitte, hogy az létezik? Van-e helye és létjogosultsága mai modern világunkban a lovagiasságnak, egy letűnt kor eszméinek? Szükség van-e ezekre az erényekre? A válasz egyértelmű: nagyon is! Hiszen az értelem küzdelme és harca, a hit, a remény, az ábránd, a kiállás minden igaz ügyért akár a legreménytelenebbnek tűnő helyzetekben is mi más, ha nem a mi mindennapi életünk?
Don Quijote, a búsképű lovag a világjárvány okozta hosszú kényszerszünet után a mai kor embereként visszatér a Budapesti Operettszínházba! Vincze Balázs rendezésében, Bolba Tamás zenei vezetésével, Erdős Júlia Luca varázslatos, absztrakt látványvilágában, Fekete Kata a meseutazást segítő jelmezeiben értelmezhetjük az előadás mondanivalóját, amelynek talán legfőbb üzenete saját magunk legyőzése és újra megtalálása.
Törjünk ki saját elménk börtönéből, gondolkodjunk úgy, hogy közben szórakozunk, és máris olyan lesz körülöttünk a világ, amilyennek csak el tudjuk képzelni!
„Van egy magyar közmondás, miszerint ,,egy fecske nem csinál nyarat.” Csak a lelki kultúrában igaz, hogy csinálhat. Ilyenek voltak a szentek, emberek, akik életüket adták a barátaikért. Akik örökre megváltoztatták életpéldázatukkal a világot. Akik képesek voltak megváltoztatni mindannyiunk életét, az emberiségét. Ilyen volt Krisztus, és azóta számtalan követője, vagy a lovagkirályaink például Szent László. Itt a történetben Cervantes, aki Don Quijote-ként Aldonzából Dulcineát, a Kormányzóból Fogadóst, a Hercegből Tudóst ”varázsol”.
Jelmeztervezőként az motivált ebben a munkában, hogy az átalakulást, a mesébe vonódást segítsem egyszerűen és elegánsan.
A történet előrehaladtával nem kerestem a színpadi realitást, a szükséges szereplő megjelenik, átöltözéssel, jelmezváltással. Az eredeti kort megidéző ruhákat, a ”képi-költészet” eszközeivel a látványtervezővel egy átgondolt világba helyeztük.
Mindenki boldog, aki a lelki élet felé halad. Ez a Don Quijote-i küldetés, melynek üzenetét szeretnénk átadni előadásunkkal. Cselekvőnek maradni másokért és szeretetteljesnek” – mondta el Fekete Kata, az előadás jelmeztervezője.
Találkozzunk a La Mancha lovagja előadásain november 4-től a Budapesti Operettszínházban, de addig is idézzük fel a nagysikerű bemutató fotóit!
Jegyvásárlással kapcsolatos bővebb információkért kattints ide!