A Magyar Művészeti Akadémia nem akadémikus köztestületi tagjai közül mintegy nyolcvan képzőművész alkotó munkája látható a Pesti Vigadó V. és VI. emeleti termeiben. A kiállítás címe és hívó szava: Üzenet, hiszen minden művészi alkotás mondanivalója üzenet, az általában láthatatlannak valamilyen láthatóval történő reprezentálása.
Az MMA Képzőművészeti Tagozata által rendezett kiállítás – melyhez katalógus is készült – kurátorai Sárkány Győző grafikusművész, az MMA közgyűlési képviselője és dr. Nátyi Róbert művészettörténész, akik a folyamatosan bővülő MMA köztestületi tagság művészi útjainak ezernyi lehetőségét akarják megmutatni e sokszínű válogatással.
A kiállítás gazdag tematikájú: a szakralitástól a hétköznapok profán humoráig, a történelmi idézetektől a művészettörténet kanonizált mestereinek parafrazeálásáig, a modern térképzetektől és természettudományos ismeretektől a belső világok intimitásáig terjed a skála. Napjaink mindnyájunkat érdeklő sorskérdései, a béke és a pusztítás kontrasztja éppúgy megfogalmazódnak, mint a rítusok és a legendák világa, a Kalevalától az Artúr-mondakörön át egészen a bibliai témákig. Az alkotások egy jól körülhatárolható együttese a magyar történelem meghatározó személyiségeinek, szimbólumainak állít emléket.
Stilárisan szintén nagy a változatosság: a figurativitástól, a hiperrealizmuson, fotónaturalizmuson, a természeti formákból kiinduló stilizáláson és a lírai elvonatkoztatáson át a geometrikus absztrakcióig terjedt a horizont.
A festményeken, grafikákon, szobrokon és installációkon az alkotók bizonyságot tesznek napjaink művészetének stílusprularizmusáról, a témák, tartalmak gazdagságáról, valamint az utak változatosságáról. Változatosságot érzékelhetünk az eszköz- és anyaghasználat területén is.
A kollekcióban a hagyományos táblaképek (akril, olaj, enkausztika, pasztell, zománc) és a klasszikus rajzi (kréta, tus) és grafikai (rézkarc, linó) eljárások uralkodnak. Ugyanakkor a kő, bronz és fa plasztikák mellett a krómacél, valamint az assemblage, a festett hungarocell, a kerámia, a textil, sőt, a moha és a víz is megjelenik a szobrászi technikák között.
A kiállítás 2022. május 27. – augusztus 28. között tekinthető meg a Pesti Vigadóban (1051 Budapest, Vigadó tér 2.), naponta 10-től 19 óráig.